Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Graikijos lyderiai neturi aiškios politikos strategijos

2015 01 14

Graikijai stinga realaus ateities politikos plano. Dabartinė strategija tarsi atspindi, kad šalies lyderiai maudosi saviapgaulės baseine ir yra atitolę nuo realybės. Pasigirsta kalbų, kad Graikijos kairiųjų partija „Syriza“ pasieks, kad ši valstybė pasitrauktų iš euro zonos ir galėtų tapti antrąja Šiaurės Korėja. Visgi Graikijoje bandoma įbauginti žmones, kad pasirinkus tokią kryptį bus dar daugiau nestabilumo ir sumaišties.

Pažadai atsisakyti taupymo skamba viliojamai, turint galvoje, kad Graikijos gyventojai pavargo nuo šių priemonių. Šalies politikai surėmė ginklus prieš artėjančius rinkimus ir jiems, regis, nėra jokių tabu. Juk kovojama dėl galios ir valdžios. Vokietijoje Graikijos klausimu prasidėjo karštos diskusijos, buvo aptariamas ir pats sudėtingiausias scenarijus, susijęs tiek su rinkėjų apsisprendimu, tiek su būsimų laimėtojų pozicija Graikijoje.

Reformų darbotvarkė Graikijai buvo tarptautinių skolintojų reikalavimas. Vadinamoji troika (Tarptautinis valiutos fondas, Europos centrinis bankas ir Europos Komisija)  suteikė šaliai finansinę pagalbą. Čia buvo itin svarbus Vokietijos vaidmuo. Valdžioje esantys Graikijos politikai tiki, kad dabar ekonominė situacija kontroliuojama. Tiesa, rinkos įžvelgia šioje valstybėje galimą finansų chaoso grėsmę.

Dabar dėmesio centre – artėjantys rinkimai Graikijoje. „Syriza“ supranta savo augantį populiarumą ir turi galimybių suvaidinti svarbų vaidmenį dabartinėje Graikijos (ir net Europos) politikoje. Visgi pastaruoju metu „troika“ įžvelgdavo ekonominių ir valdymo reformų progresą šalyje, tad valdantiesiems nesinori prarasti šių pasiekimų. Kaip jau buvo minėta, Graikijai trūksta tvirtos ir realistiškos šalies ateities strategijos, todėl netrūksta blaškymosi ir nesusikalbėjimų. Tokios tendencijos apsunkina problemų sprendimo galimybes, kai susiduriama su rimtais iššūkiais. Reikalingas sutarimas dėl politinių, ekonominių, finansinių ir produktyvumo skatinimo klausimų.

Pagal 2015 m. sausio 8 d. „Deutsche Welle“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (456)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (63)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (166)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras