Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Igoris Vorobjovas. Rusija prie savo sienų stiprins karinius dalinius

2015 01 22

„2015 m. didžiausios pastangos bus telkiamos ginkluotųjų pajėgų galimybėms ir karių skaičiui didinti pagal karinių pajėgumų plėtojimo planą. Itin daug dėmesio bus skiriama daliniams Kryme, Kaliningrado srityje ir Arktyje“, – teigė Generalinio štabo vadas Valerijus Gerasimovas. Jį citavo agentūra „RIA Novosti“.

Gynybos ministerijos vadovas Sergejus Šoigu dar anksčiau pabrėžė, kad karių skaičiaus Kryme didinimas atitinka visus tarptautinius Rusijos įsipareigojimus.

2014 m. gruodžio pabaigoje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsaką dėl karinės doktrinos (priimta 2010 m.) naujos redakcijos. Tai jau trečioji šio dokumento redakcija, paskelbta nuo V. Putino išrinkimo prezidentu 2000 metais.

Kremliaus tinklalapyje paskelbtą dokumentą papildė skyriai dėl Rusijos interesų užtikrinimo Arktyje, sąjungininkių santykių su Abchazija ir Pietų Osetija, privačių karinių bendrovių keliamo pavojaus. Viena iš „vidaus ir išorės priešų“ pirmą kartą nurodyta Ukraina. Pagrindinės doktrinos nuostatos nepasikeitė.

Pagrindinę karinę grėsmę, pagal doktriną, kelia „Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) jėgos potencialo stiprinimas ir visuotinių funkcijų, realizuojamų pažeidžiant tarptautinės teisės normas, priskyrimas (Aljansui), NATO narių karinės infrastruktūros priartinimas prie Rusijos Federacijos sienų, taip pat ir plečiant bloką“.

Nurodyta, kad įžvelgiamos pastangos destabilizuoti visuotinį ir regioninį stabilumą šalyse, kurios ribojasi su Rusija ir jos sąjungininkėmis, – didinti  užsienio valstybių (valstybių grupių) karinį kontingentą. Kaip vieną iš išorinių grėsmių Rusijos „karo konstitucija“ taip pat įvardijo JAV priešraketinės gynybos bei koncepcijos „Staigus pasaulinis smūgis“ (angl. Prompt Global Strike) plėtojimą, ketinimus kosmose dislokuoti ginkluotę.

Pagal 2015 m. sausio 13 d. portalo „Utro.ru“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (456)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (63)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (166)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras