Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Igoris Vorobjovas. B. Obama siūlo skirti Kijevui 117 milijonų dolerių ir taip paremti kovą su Rusija

2015 02 06

JAV prezidentas Barackas Obama pateikė Kongresui 2016 metų biudžeto projektą, kuriame numatyta skirti 117 mln. dolerių Ukrainai ir 51 mln. dolerių Moldovai ir Gruzijai, kad šios valstybės galėtų atremti Rusijos spaudimą ir agresiją.

Be to, Baltieji rūmai pasirengę išleisti iki 275 milijonų dolerių siekiant suteikti papildomas garantijas dėl 1 mlrd. dolerių Ukrainos skolos, pranešė agentūra „RIA Novosti“.

„Biudžetas numato gyvybiškai svarbią paramą Ukrainai ir regiono šalims, kad būtų galima atremti Rusijos spaudimą ir agresyvius veiksmus“, – pranešė JAV valstybės departamentas.

JAV skirtų 16 mln. dolerių Rusijos žiniasklaidos įtakai mažinti. „Biudžeto lėšomis taip pat numatyta palaikyti demokratiją, antikorupcines priemones, nacionalinę vienybę, Europos integraciją, prekybą, energetinį saugumą, viešąją diplomatiją ir priešintis Rusijos skleidžiamai propagandai visoje Europoje ir Centrinėje Azijoje“, – teigė Valstybės departamentas.

Taip pat JAV prezidentas pasiūlė išleisti 789 mln. dolerių siekiant 2016 m. padidinti karinį kontingentą Europoje, pagerinti karinių operacijų lygį ir suteikti deramą atsaką Rusijos keliamai grėsmei.

Interviu TV CNNB. Obama sakė, kad Vašingtonas ir toliau teiktų finansinę pagalbą Ukrainos vyriausybei, padidintų diplomatinį bei ekonominį spaudimą Rusijai. Jis priminė, kad Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ir premjeras Arsenijus Jaceniukas „inicijavo svarbias reformas, kurios pagelbėtų Ukrainai“.

Pagal 2015 m. vasario 2 d. portalo „Utro.ru“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (456)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (63)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (166)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras