Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Naftos tiekėjai arabai išstumia iš Lenkijos Rusijos tiekiamą naftą

2015 10 15

Saudo Arabija, didžiausia pasaulyje naftos gamintoja, per Gdansko uostą pirmąkart įžengė į Lenkijos rinką. Tai skelbia leidinys „Novoje vremia“, cituodamas naftos koncerno „Rosneft“ vadovo Igorio Sečino žodžius.

ES narėje Lenkijoje Saudo Arabijos tiekiama nafta konkuruos su Rusijos nafta. Kiek žaliavos lenkai gautų iš arabų, I. Sečinas nepatikslino, tik pasakė, kad kaina būtų mažesnė nei Rusijos Ural rūšies.

Pirmoji naftos siunta iš Saudo Arabijos į Gdanską buvo atplukdyta rugsėjo 21 d., pranešė šaltinis, prekybos srities atstovas. Jis patvirtino, kad ši žaliava yra pigesnė nei Rusijos parduodama Ural rūšis. „Lenkija gavo mažiausiai tris partijas. Brent kainos nuolaida tiesiog stebuklinga“, – dėstė šaltinis. Pasak jo, arabų nafta pasiekė naujas rinkas būsimos paaštrėsiančios konkurencijos su Irano ištekliais išvakarėse: „Jie nori užimti dalį rinkos, taip pat ir Lenkijoje, kol grįžtų Iranas, kai jam bus atšauktos sankcijos“.

Rusijos Ural praranda pozicijas Europos naftos rinkoje dėl gerokai pigesnės iš Artimųjų Rytų plūstančios naftos ir šis spaudimas, kaip teigia analitikai ir biržų spekuliantai, nepaliaujamai auga.

Paskutiniais šių metų mėnesiais ES narė Vengrija daugiau pirko Irako Kurdistano naftos. Dėl mažų tarptautinių žaliavų kainų tai tapo pirmu patvirtinimu, kad Rusijos Uralnafta vienoje iš tradicinių rinkų netenka vietos ir prasideda kurdų naftos, kurios gavyba auga greitai, didesnės apimties tiekimas Europai.

Naftos perteklius pasaulinėje rinkoje išliks ir kitais, 2016, metais. Taip būtų dėl sulėtėjusio pasaulinio naudojimo ir beveik rekordinės didžiausių Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) gamintojų gavybos, prognozuoja Tarptautinė energetikos agentūra (IEA).  

Pagal 2015 m. spalio 13 d. portalo „ukranews.com“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (298)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (51)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (153)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (10)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (15)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras