Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Vokietijos investuotojai dairosi į Zimbabvę

2015 10 28

Zimbabvės ekonomika siekia žengti atsigavimo keliu, o pasaulio investuotojai po daugiau kaip 15 metų šaltų santykių su Vakarų valstybėmis iš naujo atranda šią Pietų Afrikos šalį. Į Zimbabvę atsigręžia ir Vokietijos verslas. Per vykstančias įmonių galimybių Zimbabvėje pristatymo misijas investuotojai gali susitikti su šalies valdžios atstovais, dalyvauti diskusijose, aptarti, kaip plėtoti verslą Zimbabvėje.

Vokietijos ir Afrikos verslo asociacija yra užsienio prekybos asociacija, reprezentuojanti daugiau negu 500 Vokietijos įmonių ir institucijų, kurios turi interesų Afrikoje. Pastebima, kad auga susidomėjimas įvairiais Zimbabvės ekonomikos sektoriais, galimybėmis prisidėti prie įdomių projektų finansavimo, skolinimo jiems. Naujos strategijos apima ryšį tarp pačios šalies išteklių, regioninių ir tarptautinių bankų finansų bei kitų valstybių paskolų.

Tiesa, esama nuomonių, kad Zimbabvės planai pernelyg ambicingi. Pastaraisiais metais jos ekonomikos augimas buvo lėtas, o eksporto rezultatai taip pat nedžiugino. Ūkio plėtrai reikalingos struktūrinės reformos. Zimbabvę kamuoja skolos ir su jomis susiję sunkumai. Nuo 2000 iki 2008 metų jos ekonomika susitraukė 40 proc., atsigavimas prasidėjo 2009 metais, tačiau nuo 2013-ųjų ūkio augimas sustojo. Tokios tendencijos reiškia, kad šaliai reikia daugiau užsienio kapitalo, nes tai paskatintų ekonomikos augimą. Labai svarbus ir minėtos plėtros tvarumas, skolų mažinimas, verslo aplinkos ir klimato gerinimas.

Zimbabvės skolas gali nurašyti tarptautiniai kreditoriai, bet rimtos struktūrinės reformos – tiek politinės, tiek susijusios su žmogaus teisėmis – išties reikalingos. Ne mažiau svarbios techninės ir ekonominės sritys. Visų šių veiksnių bendrumas – kelias į konkurencingesnę Zimbabvės ateitį.

Pagal 2015 m. spalio 19 d. „Deutsche Welle“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (102)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (139)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras