Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Prekyba sieja ekonomiką ir vertybes

2015 11 11

Šiandien susitarimai dėl prekybos neatspindi vien padidėjusio eksporto ar importo. Minėtos sutartys susijusios su vertybėmis, standartais ir mūsų visuotine atsakomybe. Europos Sąjungos (ES) ir Jungtinių Valstijų prekybos susitarimas yra galimybė puoselėti bendrus ambicingus įsipareigojimus tvariai plėtrai. Apie tai rašo už prekybą atsakinga ES komisarė Cecilia Malmström.

Nauji prekybos susitarimai kuria svarbias progas darbdaviams ir viso pasaulio žmonėms. Jie taip pat susiję su brandžia atsakomybe siekiant reikšmingos prekybos strategijos, susiduriant su visuotiniais iššūkiais, saugant aplinką ir ginant darbuotojų teises. Šiame kontekste minėtų tikslų siekius sustiprintų ES ir JAV transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystė (angl. TTIP), kuriai keliami aukšti standartai, o dėl taisyklių diskutuojama.

TTIP suteikia progą gerinti užimtumo situaciją, nepamirštant socialinės apsaugos, sveikatos ir saugumo darbe. Jau minėti socialiniai klausimai įgyja išskirtinę svarbą, pavyzdžiui, kalbant apie vaikų darbą ir jo ryšį su tarptautine prekyba. Šioje sferoje reikalingi ryžtingi sprendimai. Be to, svarbu gerinti darbuotojų apsaugą ir ginti jų teises.

Aplinkosaugos problemos taip pat jau peržengia atskirų valstybių sienas. Tai – tokie iššūkiai kaip biologinės įvairovės išsaugojimas, atliekų tvarkymas nekenkiant aplinkai, tvarus gamtos išteklių panaudojimas. Šių tikslų Bendrija negali įgyvendinti viena. Prekyba gali prisidėti prie aktualių sprendimų, būti draugiška aplinkai ir tuo pat metu efektyvi, padėti nugalėti pražūtingus klimato kaitos padarinius.

TTIP įžvelgiama tvari prekybos bei investicijų plėtra, ambicingus užmojus kuriantis prekybos partnerių bendradarbiavimas, suderinantis atsakomybę, naudą, įsipareigojimus ir galimybes suvienyti daugelį žmonių.

Pagal 2015 m. lapkričio 7 d. „EurActiv“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (102)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (139)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras