Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Jekaterina Andrejeva. Lietuvos URM apie NATO plėtimąsi Rusijos link

2015 11 19

NATO artina savo karinę infrastruktūrą prie Rusijos sienų, kad būtų išvengta galimų provokacijų.

Kremlius teigia, kad tai yra priedanga prie Rusijos sienų plėstis ne vieną dešimtmetį besitęsiančiai NATO ekspansijai. Kai kurių įtakingų ekspertų nuomone, Europa ir NATO labai rizikuoja sulaukti iš Maskvos atsako.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos atstovai pokalbyje su Armėnijos portalu Haqqin.az aptarė NATO plėtimosi į Rytus pagrįstumą. Teigiama, kad, pirma, NATO nesiekia konfrontuoti ir nekelia jokios grėsmės Rusijai, tačiau NATO negali ir nežada taikyti jokių kompromisų dėl Šiaurės Atlanto aljanso kertinių principų.

Agresyvūs Rusijos veiksmai prieš Ukrainą ir didėjantis nestabilumas Europos kaimynystėje, jos pietuose, nuo Artimųjų Rytų iki Šiaurės Afrikos gresia mūsų saugumui. Šios problemos yra grėsmė Europos, kurią matome kaip laisvą ir taikią, vizijai. Konkrečiai, Rusijos karinių raumenų demonstravimas, ginklų žvangėjimas (įskaitant branduolines grėsmes) mums primena, kad karinio konflikto pavojus yra realus.

Per paskutinį dešimtmetį Rusijos elgesys ir prieš savo kaimynes nukreipti veiksmai (karas Gruzijoje, kurį 2008 m. vykdė Rusija, Krymo prisijungimas ir agresija prieš Ukrainą, karinis kontingentas mūsų regione, didelio masto pratybos, provokaciniai lėktuvų skrydžiai ir t. t.) sugriovė Europos saugumo architektūrą, teigiama Lietuvos URM.

2014 m. Velso viršūnių susitikime sąjungininkai sutarė dėl tam tikrų reikalingų priemonių, kad būtų atremti nauji saugumo iššūkiai. Be kita ko, nuspręsta sustiprinti tiesioginį NATO dislokavimą Aljanso rytinėje dalyje. Šiame kontekste NATO veiksmai nukreipti į gynybą ir yra visiškai pagrįsti siekiant saugumo šiuolaikinėmis sąlygomis.

Pagal 2015 m. lapkričio 11 d. „Vesti.lv“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (513)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras