Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Kaip Indija suderins ūkio augimą ir aplinkos apsaugą?

2015 12 09

Indija yra viena iš šalių, labiausiai pažeidžiamų dėl klimato kaitos. Visgi besivystančiai valstybei tenka derinti CO2 emisijų mažinimą ir ekonomikos augimo skatinimą. Indiją gali paveikti skaudūs visuotinio atšilimo padariniai, tokie kaip gyvenvietėms pavojingas kylantis jūros lygis. Jau dabar tenka kęsti karštį, sausras, didžiulius potvynius, o tai kenkia žemės ūkiui ir aprūpinimui maistu. Be to, stinga vandens, galimi ligų protrūkiai.

Indijos vyriausybė bando reaguoti į kylančias grėsmes. Ji pristatė ambicingą švarios energijos planą. Naujasis Delis per ateinančius penkerius metus pažadėjo investuoti 100 mlrd. JAV dolerių į švarią energiją. Taip pat žadama, kad iki 2030-ųjų 40 proc. elektros energijos bus gaunama iš atsinaujinančių arba mažai anglies naudojančių šaltinių. Tačiau ar to užtenka?

Analitikai pažymi, kad Naujasis Delis gerai supranta visuotinio atšilimo keliamą grėsmę, tačiau nepamiršta ir ekonomikos plėtros svarbos. Dėl šios priežasties Indijos premjeras Narendra Modi teigia, kad turtingos valstybės neturėtų versti besivystančių šalių visiškai atsisakyti iškastinio kuro. Indijai tenka balansuoti tarp ūkio augimo ir aplinkos apsaugos tikslų. Tai tampa iššūkiu šalies lyderiams. Indijai taip pat svarbu, kad pavyktų sumažinti skurdą. Tikėtina, kad siekiant šio tikslo augs elektros energijos paklausa ir vartojimas.

Indija suvokia atsinaujinančių energijos šaltinių reikšmę, bet jiems reikalingas tam tikras finansavimas. Visgi klimato kaita dėl tvaresnės ateities reikalauja imtis veiksmų, sprendimų ir atitinkamų pasirinkimų. Ekspertai pažymi, kad bet kokia plėtra visada yra kupina iššūkių. Ji skatina inovacijas, kuriamos augimo trajektorijos, o klimato kaitos klausimas nėra išimtis. Švariai aplinkai palankios technologijos – minėtų pokyčių pradžia. Pradžia, kuri daug žada Indijos ekonomikai ir leidžia siekti pažaboti klimato kaitos padarinius.

Pagal 2015 m. gruodžio 4 d. „Deutsche Welle“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (513)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras