Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Iš Europos Komisijos (EK) Ukraina gaus beveik 100 mln. eurų valdymui decentralizuoti

2015 12 10

Gruodžio 8 d. Europos Komisija pranešė, kad patvirtino priemones, skirtas Ukrainos valdžios decentralizacijos reformai palaikyti bei vietinei savivaldai stiprinti.

Šiai programai, kaip skelbė Europos Sąjungos vykdomoji kolegija, skirta 97 mln. eurų: 90 milijonų – iš ES biudžeto, 6 milijonai – iš Vokietijos, 1 milijonas – iš Lenkijos. Šiais pinigais būtų stiprinamos Ukrainos regionų savivaldos administracijos, gerinama jų vietinė, regioninė ir centro lygio pavaldumo atskaitomybė.

Papildoma 10 mln. eurų parama, panaudojant ES sukurtą Stabilumo ir taikos priemonę, skirta valdymo institucijoms atkurti, siekti susitaikymo ir taikos rytinėje Ukrainos dalyje, kuri labiausiai nukentėjo dėl vykusio karo ir gyventojų migracijos. Tai susiję su Kijevo kontroliuojamomis Donecko ir Luhansko sritimis.

Decentralizacijos programa, antroji iš šiemet patvirtintų EK, – ES ir Europos finansinių institucijų įsipareigojimų Ukrainai dalis. Šalies makrofinansinei stabilizacijai, reformoms vykdyti buvo žadėta per 12 milijardų eurų subsidijų ir kreditų. 2015 metų neatlygintina parama sudarys 200 mln. eurų.

„Ukraina lieka tarp ES prioritetų“, – po Ukrainos ir ES asociacijos tarybos posėdžio įvykusioje spaudos konferencijoje pareiškė ES vyriausioji užsienio reikalų įgaliotinė Frederica Mogherini. Taip pat pabrėžė, kad patvirtintos programos „vaidins svarbų vaidmenį ir rems Ukrainos pastangas siekti valdymo sistemos gerinimo taip pat ir [karinio] konflikto paliestuose rytiniuose rajonuose“.

Johannsenas Hahnas, EK atsakingas už Europos Sąjungos kaimynystės politiką ir plėtros derybas, pažymėjo, kad Ukrainai skiriamas solidus finansavimas rodo jos valdžios decentralizavimo reformos palaikymą.

Pagal 2015 m. gruodžio 8 d. „Interfax–Ukraina“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (513)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras