Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Ukraina ir Slovakija atsikrato „Gazpromo“ vaiduoklio ir pradeda dviejų krypčių dujų tiekimą

2016 04 14

Buvusi virtuali dujų vamzdžio operatorė „Gazprom“ nuo šiol nebekliudys transportuoti dujas į abi puses.

Nuo balandžio 1 d. Ukrainos ir Slovakijos dujų transportavimo sistemų jungtis pradeda veikti visu režimu, pranešė slovakų operatorė bendrovė „Eustream“: „Budincės vietovėje esantis sujungimo taškas nuo 2016 metų balandžio 1-osios (dujotiekių) bus dvikryptis, veiks įėjimais iš Ukrainos „Eustream“ sistemos link. Esamas galimas ir nuolatinis maksimalus įėjimo iš Ukrainos galingumas sudaro 19 mln. kubinių metrų per parą.“

Būsimiems klientams bendrovė „Eustream“ taip pat numato pasiūlyti papildomas dujų perdavimo galimybes.

Per dujotiekio liniją „Vojany–Užgorod“ buvo vykdomas tik reversinis tiekimas – iš Slovakijos į Ukrainą. Virtualųjį reversą į Ukrainą blokavo „Gazpromas“. Kitos bendrovės neturėjo priėjimo prie Slovakijos vamzdžio, taip pat negalėjo transportuoti dujų iš Ukrainos į Slovakiją, nes buvo pasirašyta „Gazpromo“ ir slovakų operatorės sutartis.

Paleidus dujų transportavimo sistemų jungtį, Ukrainos požemines dujų saugyklas bus galima pradėti naudoti Europos bendrovių interesams. Tikimasi, kad bendrovė „Ukrtransgaz“ Ukrainos dujų transportavimo sistema (DTS) Europoje pirktas dujas pradės tiekti į jos pietus dar 2016 metais.

Bendrovė „Ukrtransgaz“, turėdama tikslą visiškai atsikratyti „Gazpromo“ vaiduoklio ir tapti visateise Europos dujų rinkos dalyve, iš Rusijos reikalauja shipper kodų, kurie reikalingi dujoms transportuoti.

„Gazpromas“ blokavo dujų tiekimą, nes naudojosi teise valdyti Ukrainos DTS. Apie tai rašė ZN.UA. Taip pat buvo pažymėta, kad Ukrainos požeminių dujų saugyklų Europai prireiktų ne anksčiau nei 2020 metais. Jų komercinis pareikalavimas, Vakarų bendrovių nuomone, sudaro 10–14 milijardų kubinių metrų, o šiuo metu jas praktiškai naudoja tik tiek, kiek reikia rusiškų dujų tranzitui per Ukrainą užtikrinti.

Pagal 2016 m. balandžio 4 d. portalo „ZN,UA“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras. 


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (192)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (145)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras