Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kvietimas

2016 06 04

Maloniai kviečiame dalyvauti

NATO: Rethink Realign React

TACKLING SECURITY CHALLENGES TOGETHER

knygos pristatyme ir diskusijoje, kuri įvyks š. m. birželio 10 d. 10.00 val. Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI), 402 auditorijoje (Vilnius, Vokiečių g. 10). Numatoma renginio trukmė 1,5 val.

Išankstinė registracija e-paštu:

redakcija@geopolitika.lt 

2016 m. liepos mėn. Varšuvoje įvyks NATO viršūnių susitikimas, todėl mes manome, kad yra ypač svarbu aptarti NATO valstybių lūkesčius ir NATO narių bei sąjungininkų laukiančius iššūkius. Kartu su diskusija vyks leidinio, susijusio su euroatlantinės erdvės saugumo klausimais ir kitomis neatidėliotinomis Aljanso nūdienos problemomis, pristatymas. Šis leidinys yra projekto „NATO: Rethink  Realign React.Tackling security challenges together“ dalis. Projektą remia Lenkijos URM programa: „Bendradarbiavimas viešosios diplomatijos srityje 2016“.

Programa

9:30   Regitracija

10:00   Sveikinimo kalbos

• Dr. Margarita Šešelgytė, VU TSPMI direktoriaus pavaduotoja

• Mrs. Maria Ślebioda, Reikalų patikėtinė, Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje

Projekto pristatymas

• Dr. Kinga Redłowska (Lenkija), Fondas “Rytų studijų centras”

Pranešimai ir diskusijos

• Mrs. Greta Monika Tučkutė (Lietuva), Moderatorė, Geopolitinių studijų centro direktorė

• Dr. Žygimantas Pavilionis (Lietuva), Buvęs Lietuvos Respublikos ambasadorius JAV ir Meksikai
 
• Ms. Rima Malakauskienė (Lietuva), Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija

• Mr. Vaidas Saldžiūnas (Lietuva), Žurnalistas, http://www.delfi.lt/ -  saugumo klausimai

• Mr. Deividas Šlekys (Lietuva), VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektorius

• Dr. Tim Stuchtey (Vokietija), Brandenburgo visuomenės ir saugumo instituto (BIGS) direktorius

Geopolitinių studijų centras

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (12)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (37)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (106)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras