Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  Rusija ruošė juodaodžius smogikus JAV? (124)

Parengė Irma Baranauskaitė, Lietuvos žinios
2017 10 23

Su Rusija siejama organizacija ne tik platino „melagingas naujienų“ („Fake News“), bet ir bandė organizuoti juodaodžių protestus ar net ruošti smogikus JAV, rašo CNN.

„Būkite pasirengę ginti savo teises. Leiskite jiems žinoti, kad juodoji galia svarbi“, – savo interneto svetainėje reklamuodama renginius rašo grupė pasivadinusi „Black Fist“. 

Nors ši grupė buvo įsteigta 2017 metų sausį ir pastaruoju metu veiklą šiek tiek pristabdė, vis dėlto esama prielaidų, kad per panašias iniciatyvas Rusija stengėsi naudotis socialine žiniasklaida ir kištis į amerikiečių reikalus net ir po 2016 metų JAV prezidento rinkimų. 

Pasak CNN, „Black Fist“ renginiai, kurie neva buvo skirti tam, kad atkreiptų dėmesį į „Black Lives Matter“ judėjimą (jų kovą už juodaodžių teises), galėjo būti sukurti su Rusijos vyriausybe susijusios įmonės „Interneto tyrimų agentūra“ pagalba.

Rusija dėjo dideles pastangas, kad galėtų paveikti JAV socialinių problemų sklaidą ir jų sprendimo būdus. Šiame kontekste galimai buvo fabrikuoti protestai ir demonstracijos. Prie tokių iniciatyvų prisidėjo „Black Fist“ . Dar daugiau, CNN teigimu, ši grupė samdė juodaodžius kovos menų instruktorius, kad šie apmokytų potencialius protestų dalyvius – juodaodžius iš skurdžių rajonų. 

„Black Fist“ šių metų sausį susisiekė su Omowale'u Adewale'u, kovos menų instruktoriumi. Jis sako, kad dalyvavo daugiau nei dešimtyje „Black Fist“ renginių nuo sausio iki gegužės, bet niekada neįtarė, jog už šios grupės stovi Rusija. Grupė susisiekė su juo per „Instagram“, su O. Adewale telefonu kalbėjo vyras, pasivadinęs Tayloru.

Per penkis mėnesius O. Adewale'as daug kartų kalbėjo telefonu su Tayloru. Vyro buvo prašoma rinkti vardus ir kontaktus žmonių, apsilankančių renginiuose. O. Adewale'as nemanė perduodantis svarbią informaciją. Be to, Tayloras prašė nuotraukų ir video iš renginių. O. Adewale'as teikė medžiagą grupei, o ši ją naudojo „Facebook“ ir „Instagram“ puslapiuose.

O. Adewale'ui skambinta iš numerio su Jungtinių Valstijų kodu. Tiesa, numeris registruotas internetu ir gali būti naudojamas nebūtinai JAV. Tayloras turėjo afrikietišką akcentą, bet O. Adewale'as manė, kad tas žmogus yra persikėlęs iš Afrikos į JAV. Nors Tayloras neatrodė itin gerai išmanantis Amerikos politiką arba „Black Lives Matter“ judėjimo idėjas, bet didelių įtarimų nekėlė. Užduočių buvo įvairių, o ir mokama buvo laiku. O. Adewale'as vis dar turi kai kuriuos Tayloro balso pašto įrašus ir perdavė juos CNN. 

„Black Fist“ naudojosi renginių organizavimo platformomis „Eventbrite“ ir „MeetUp“, kad reklamuotų savo renginius. 

„Eventbrite“ pašalino informaciją apie renginius iš savo puslapio, kai CNN susisiekė su bendrove.

„Apgaulinga ar neteisėta veikla neturi vietos „Eventbrite“. Mes ketiname toliau šalinti melagingą turinį“, – pažymėjo kompanija savo pranešime. Tiesa, kompanija nesusisiekė su Federaliniu tyrimų biuru (FTB) ar Kongreso tyrėjais. 

Dar vienos renginių platformos „MeetUp“ komunikacijos direktorė Kristin Hodgson CNN sakė, kad „MeetUp“ atidžiai stebi vartotojų elgesį. Pasak jos, tam naudojamos technologijos, leidžiančios identifikuoti įtartinas paskyras ir elgesį. Ypač – Rusijos IP adresus ir veiklą. 

2017 m. vasarį „Meetup“ platformoje buvo sukurta paskyra pavadinimu „Black Fist Self Defense Project“, bet uždaryta po šešių mėnesių. Paskyra buvo sukurta naudojant rusišką IP adresą, kuris pastebėtas ir keletą kartų peržiūrėtas. Pati grupė, regis, nepažeidė bendruomenės taisyklių ir jai leista likti platformoje.

O. Adewale sakė, kad jam grupė mokėjo 320 JAV dolerių per mėnesį. Pirmiausia – per „Google Wallet“, vėliau – per „PayPal“. Gegužės mėnesį grupė staiga nutraukė visus kontaktus. 

„Black Fist“ naudojosi „PayPal“ paskyra, kad rinktų aukas ir nukreiptų į jų internetinę svetainę. Paskyra buvo sukurta tikros moters iš Šiaurės Karolinos vardu ir pavarde. Tačiau moteris teigia niekada negirdėjusi apie „Black Fist“, kol su ja nesusisiekė CNN. Moteris tikino, kad naujiena, jog kažkas naudojosi jos vardu, ją šokiravo. „Neturiu su tuo nieko bendro“, – sakė ji. 

Paprašytas pakomentuoti, „PayPal“ atstovas spaudai CNN pareiškė: „PayPal“ dirba, kad užkirstų kelią neteisėtam paslaugų naudojimui ir apsaugotų savo vartotojus. Šiam tikslui skiriami dideli resursai, glaudžiai bendradarbiaujama su teisėsaugos pareigūnais, kad pavyktų nustatyti, ištirti ir sustabdyti netinkamą ar potencialiai neteisėtą veiklą.

„Google Wallet“ neatsiliepė į CNN prašymą pakomentuoti situaciją. 

Chuckas Jettonas Jeffersonas taip pat teigia turėjęs ryšių su grupe „Black Fist“. Kaip ir O. Adewale, C. J. Jeffersonas pasakojo, kad grupė pirmiausia su juo susisiekė socialiniuose tinkluose, o vėliau prasidėjo skambučiai. 

„Jie susisiekė su manimi ir paaiškino programą. Jie siūlė mokyti savigynos mažas pajamas gaunančiose bendruomenėse“, – pareiškė jis CNN, pridurdamas, kad tai skambėjo, kaip „puiki idėja“. 

CNN C. J. Jeffersonui davė pasiklausyti O. Adewale telefono balso pašto ir šis patikino, kad tai tas pats asmuo, kuris su juo kalbėjo. C. J. Jeffersonas sakė, kad jam buvo mokama 100 JAV dolerių už vieną treniruotę ir tai truko keturis mėnesius. Paprastai savigynos klasėje dalyvaudavo 8–12 žmonių.

„Jie norėjo žinoti, kiek ir kokių žmonių ateina. Taip pat jiems reikėjo kursų įrašų ir aš juos siunčiau“, – sakė jis. C. J. Jeffersonas minėtą grupę laikė labdaros organizacija, nors kai kurie veiksmai atrodė keisti. 

„Kai tu sutinki kažką, kas tau moka už tai, kad tu darytum tai, ką mėgsti, sunku pastebėti, ką nors blogo, nors viskas atrodė keistai“, – kalbėjo jis. 

„Black Fist“ puslapyje taip pat išvardijami mokymai ir renginiai Kalifornijoje bei Mičigane. Su nurodytais instruktoriais CNN susisiekti nepavyko.

„Scanpix“ nuotrauka.

 Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 124)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (6)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (13)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (68)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (4)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras