Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai

   Rekomenduojame:

   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Rusija nori kitokios sutarties dėl konvencinės ginkluotės Europoje

2007 06 22

Rusijos inicijuota „Neįprastinė sutarties dėl konvencinės ginkluotės Europoje dalyvių konferencija“ Vienoje, vykstanti nuo birželio 11 d., krypsta kita kryptimi nei buvo tikėtasi. Rusija faktiškai siūlo perrašyti 1999 m. priimtą sutartį dėl konvencinės ginkluotės Europoje, kuri dar nėra ratifikuota visų sutarties dalyvių ir negalioja. Tik Rusija ir dar trys NVS narės yra ratifikavusios 1999 m. sutartį.

Visgi Rusija tebenori, jog 1999 m. sutartis įsigaliotų ir tik tada iš naujo derėtis dėl tam tikrų atskirų sričių, kur Rusija gali turėti vienašališką pranašumą. Rusijos delegacijos vadovas Anatolijus Antonovas birželio 12 d. savo oficialioje kalboje pateikė Rusijos nusiskundimus ir reikalavimus. Esminiai kalbos aspektai yra šie:

1) 1999 m. priimta sutartis dėl konvencinės ginkluotės Europoje turi būti ratifikuota ir privalo kuo greičiau įsigalioti arba turi būti pripažintas „laikinas galiojimas“ iki 2008 m. liepos 1 d.

2) Estija, Latvija ir Lietuva, ratifikavusios arba pripažinusios sutarties laikiną galiojimą, iš karto paklūsta sutarties apribojimams. Taip pat Maskva teigia, jog trys Baltijos valstybės privalo „grįžti į sutartį dėl konvencinės ginkluotės Europoje, kurią paliko 1991 m.“ Kremlius argumentuoja tuo, jog trys Baltijos valstybės savotiškai „paveldėjo“ 1990 m. sutarties dėl konvencinės ginkluotės Europoje įsipareigojimus kaip Sovietų Sąjungos sudedamąsias dalis, nepaisant to, jog SSRS buvo okupavusi šias valstybes.

3) Taip pat Rusija, kaip „kompensacijos“ dėl naujų narių į NATO priėmimą ir JAV karinių instaliacijų Rumunijoje ir Bulgarijoje, siekia, jog būtų apribotas (sumažintas) ginkluotės dislokavimas naujosiose ar potencialiose NATO narėse.

4) Politinis sprendimas pašalinti „karinių flangų“ apribojimus Rusijos pajėgų dislokavimui Šiaurės Kaukaze ir Rusijos šiaurės vakarų dalyje.

Be to, A. Antonovas perspėjo, jog, jei nebus pasiektas joks susitarimas dėl išvardintų ir kitų Rusijos reikalavimų, Rusija išlaiko teisę vienašališkai „suspenduoti sutarties galiojimą“ arba jos atsisakyti. Rusija laikosi pozicijos, jog sutarties galimas suspendavimas yra priemonė atgaivinti sutartį.

Rusija siekia kuo greitesnio sutarties įsigaliojimo, jog būtų pasiekti jos specifiniai tikslai Baltijos valstybių atžvilgiu, tačiau kartu Rusija nori, jog ši sutartis būtų „laikinai suspenduota“ tuo atveju, jei nepavyktų pasiekti savo specifinių tikslų.

Rusijos delegacijos darbotvarkė konferencijoje yra visiškai skirtinga nei ta, kokios tikėjosi Vakarų valstybės porą dienų prieš konferencijos pradžią. Vakarų valstybės tikėjosi, jog Rusija paprasčiausiai reikalaus 1999 m. sutarties ratifikavimo, o Vakarų valstybės sieks tai suderinti kūrybingesniu būdu, atsižvelgiant į Rusijos karių Moldovoje klausimą. Visgi Rusijos strateginės ambicijos Europoje, atrodo, aplenkia Vakarų prognozes.

Pagal 2007 m. birželio 13 d. Jamestown Foundation informaciją parengė Kristina Puleikytė


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška

Italijos ūkio nuosmukis – ES veidrodis?

2014 08 27

Italijos ekonomiką vėl ištiko nuosmukis, bet tai nulėmė ne tik vidinės priežastys. Šalies ūkio padėtis atspindi Italijos lyderių politikos klaidas. Vis dėlto konkurencingumo stinga visai Europai, o Italijos problemas galima apibūdinti kaip visos Europos Sąjungos (ES) veidrodį.Europarlamentaras pasiūlė rublį eliminuoti iš tarptautinės apyvartos

2014 08 26

Europos Parlamento pirmininko pavaduotojas Ryšardas Čarneckis (Ryszard Czarnecki) pasiūlė Rusijos rublį eliminuoti iš tarptautinių finansų apyvartos ir siekti, kad jis nebebūtų konvertuojamoji valiuta. Kalbėdamas Lenkijos seime, politikas ragino neapsiriboti atsakomosiomis priemonėmis į Rusijos veiksmus ir pagrindiniams šios šalies ekonomikos sektoriams parengti „prevencines priemones“. Apie tai pranešė naujienų agentūra „RIA Novosti“.Lietuvos vadovė užsuko ventilį Rusijos "Gazpromui"

2014 08 22

INFORESIST

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad Lietuvos sutartis su Norvegijos bendrove „Statoil“ nebeleis Rusijos koncernui „Gazprom“ diktuoti politinių kainų Lietuvai, pranešė naujienų agentūra BNS.V. Putino dilema

2014 08 22

Daugelis kritikų teigia, kad dėl veiksmų Ukrainoje Rusijai įvestos sankcijos yra neefektyvios, nes pernelyg ribotos. Be to, jos leidžia Vladimirui Putinui kaltinti Vakarus, kad šie kišasi į Rusijos vidaus reikalus. Kyla klausimas, kiek Rusijai svarbi strateginė nepriklausomybė nuo Vakarų ir galimybės iš tokios situacijos gauti politinių dividendų.Vladimiras Bučelnikovas. Žymi rusų rašytoja mano, kad Maskva jau pradėjo Trečiąjį pasaulinį karą

2014 08 21

Maskva pradėjo Trečiąjį pasaulinį karą, ji kovoja su humanizmu ir kultūra, trypia žmogaus teises ir laisves, todėl „gėda dėl tamsuoliško ir agresyvaus parlamento, dėl nekompetentingos vyriausybės, dėl valdžioje esančių politikų, kurie toleruoja smurtą, išdavystę ir įsijautė į superherojų vaidmenį; gėda dėl netekusios moralinių orientyrų tautos“. Taip teigia Rusijos rašytoja, scenaristė, visuomenės veikėja Liudmila Ulickaja, kurią Rusijos prokuratūra kaltina neapykanta Rusijai, blogu poveikiu jaunajai, augančiai kartai ir knygose, kurios išverstos į 25 pasaulio kalbas, ieško homoseksualizmo propagandos požymių.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2013 Geopolitinių Studijų Centras