Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
 
 
  Lenkijos problemos – mūsų problemos (6)

Vytautas Landsbergis, Lietuvos žinios
2017 08 16

Kremlius dar neišspausdino nei žemėlapių, nei pasų, kuriuose Aliaska būtų žymima kaip iskonno rusų žemė. O Varšuvoje radosi entuziastų apšauti net Maskvą. Jeigu jų būdas ar blūdas laimės, visi moderniosios Lenkijos piliečiai bus auklėjami per pasus, kad kai kurios garsios užsienio šalių vietovės neva buvusios ar vėl būsiančios lenkiškos. Tam tikra Lenkija. Jų tarpe ir istorinė ilgaamžė – skaitau iš mūsų Konstitucijos – Lietuvos sostinė Vilnius.

 
 
 
  Devyni metai nuo Rusijos agresijos Gruzijoje: darosi tik blogiau (29)

Aidanas Praleika, Lietuvos žinios
2017 08 07

Prieš devynis metus Rusija įvykdė agresiją prieš Gruziją. Nepaisant tais pačiais metais duotų Maskvos įsipareigojimų, situacija okupuotose teritorijose visus šiuos metus tik blogėjo.
 
 
 
  Vertybės vertybėmis, o pinigai pinigais (44)

Viktoras Denisenko, Lietuvos žinios
2017 08 03

Paaiškinti teorinėje plotmėje, kas yra gerai, o kas blogai – ne taip ir sunku. Pavyzdžiui, sutariama, jog vogti yra blogai. Kai Maskva pavogė iš Ukrainos Krymo pusiasalį buvo gana akivaizdu, kad ji pasielgė netinkamai. Žinoma, tai yra supaprastinta situacijos vizija, tačiau ji gana gerai atspindi esmę.

 
 
 
  Atminties karai, arba kodėl Rusijai trukdo „miško broliai“ (48)

Viktoras Denisenko, Lietuvos žinios
2017 07 18

Rusijos valstybinė atminties politika natūraliai jaučia pavojų naratyve apie „miško brolius“. Neatsitiktinai į jį reaguojama gana aukštu lygiu – kaip ir minėta, rezistencijos judėjimo smerkimui pajungta Rusijos Užsienio reikalų ministerija. Pasipriešinimas okupacijai griauna gražų mitą apie savanorišką Baltijos šalių įsijungimą į Sovietų Sąjungą, t. y. taikią sovietinės imperijos plėtrą. Užtat, jei apibūdinti „miško brolius“ masinėje Rusijos gyventojų sąmonėje įtvirtintais absoliutaus blogio analogais – „fašistais“ ir „nacių pakalikais“ – Kremliaus puoselėjimas istorinis pasakojimas atgauna sklandumą ir logiką. 
 
 
 
  Naujas Putino taikinys – Balkanai (103)

Parengė Jūratė Važgauskaitė, Lietuvos žinios
2017 06 23

Vladimiras Putinas turi naują žmogų, kuris „rūpinsis“ Balkanais. Ir tai – pavojingas žmogus, rašo Politico.eu.
 
 
 
  Rusijoje privaloma kasdien per televiziją rodyti Vladimirą Putiną (9)

Parengė Rasa Pakalkienė, Lietuvos žinios
2017 06 19

Rusijos valstybinėje televizijoje ilgai užimant aukštas pareigas ir tikint Kemliaus politika, skaudus darbo praradimas gali atverti akis. Buvęs „Vesti“ programos vadovas patyrė ne tik asmeninę neteisybę ir nuoskaudą, bet į viską pradėjo žiūrėti gerokai plačiau. Jis pagaliau suvokė, kokioje propagandinėje mašinoje darbavosi.
 
 
 
  Vladimiro šou su tauta: nepamirštos ir Baltijos šalys (10)

Lietuvos žinios
2017 06 15

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad greitai nuomonė apie „Rusijos grėsmę“ išnyks.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (1)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.Lenkijos užsienio reikalų ministerija tapo Rusijos programišių taikiniu?

2017 02 02

Manoma, kad ART28 grupuotei, kuri dar žinoma kaip Fancy Bear, priklausantys programišiai mėgino įsilaužti į Lenkijos užsienio reikalų ministerijos (URM) darbuotojų kompiuteriusVartojimas vis dar stiprina D. Britanijos ekonomiką

2017 02 01


Didžiosios Britanijos vartotojai tarsi griauna įspėjimus, kad vadinamasis „Brexitas“ gali sukelti šalies ekonomikos sulėtėjimą. Per paskutinius tris 2016 metų mėnesius jų išlaidos buvo gausios ir tai leido išlaikyti solidžius ūkio augimo rodiklius. Praėjusių metų spalio–gruodžio mėnesiais D. Britanijos bendrasis vidaus produktas (BVP) didėjo 0,6 proc. ir augimo tempai iš esmės atitiko dviejų ankstesnių ketvirčių duomenis. Tokias tendencijas atspindėjo investuotojų ir finansų rinkų nekantriai laukti rodikliai, kuriuos paskelbė Nacionalinės statistikos tarnyba (ONS).


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras