Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Interviu: Rusija negali būti kaltinama dėl neramumų Pietų Kaukaze

2008 05 09

Duodamas interviu portalui „EurActive“, Rusijos ambasadorius prie Europos Sąjungos Vladimiras Čižovas visą kaltę dėl įtampos Pietų Kaukaze augimo suvertė Gruzijai.

Rusijos ambasadorius nesureikšmino Rusijos karių skaičiaus didinimo Abchazijoje ir pareiškė, kad tai yra teisėtas atsakas į tebesitęsiantį ir vis didėjantį neteisėtą Gruzijos karių dislokavimą viršutiniame Kodorio tarpeklyje – vienintelėje Abchazijos teritorijoje, kurią kontroliuoja Gruzija.

V. Čižovas pareiškė, kad karo Pietų Kaukaze galimybė yra visiškai reali ir dėl to kalta yra tik Gruzija, kuri esą jėga bando išspręsti konfliktus su separatistiniais Abchazijos bei Pietų Osetijos regionais. Rusijos ambasadorius paneigė įtarimus, kad neramumai Abchazijoje kurstomi specialiai kaip atsakas į Kosovo nepriklausomybę, kuriai Maskva itin priešinosi.

V. Čižovas Rusiją apskritai mėgino pavaizduoti ne kaip neramumų Pietų Kaukaze kėlėją, o veikiau kaip pamatinių nesutarimų demaskuotoją, veikiančią tarptautinės bendruomenės labui.

Ambasadorius taip pat nesureikšmino ir fakto, kad naujos ES partnerystės sutarties su Rusija pasirašymas buvo užblokuotas dėl Lietuvos nepritarimo. „Man atrodo, kad kai kurios naujokės į ES atsinešė savo praeities vaiduoklius. Jos sėkmingai išbando Europos solidarumą. Aš nieko neturiu prieš Europos solidarumą, bet man nepatinka, kad mano šalis tampa tuo taikiniu, prieš kurį tas solidarumas išbandomas“ – teigė V. Čižovas.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (531)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (168)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (22)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras