Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Lithuanian Foreign Policy Horizons
 
  Nr. 4. Lietuvos energetinio saugumo aktualijos

2009 04 08

2009 m. gruodžio 31 d. turi būti nutrauktas Ignalinos atominės elektrinės (AE) II-ojo bloko darbas. Kada ir ar iš viso bus pastatyta nauja AE, nėra aišku. Energetikos instituto skaičiavimais, 2010 m. visų šalyje veikiančių elektrinių galia sieks 2857 MW ir patenkins ūki reikmes. Tačiau 2015 m., kai buvo planuojama pastatyti naują Visagino atominę elektrinę, Lietuvoje jau gali būti jaučiamas elektros energijos stygius.

 
 
  Nr. 3. Pirmieji naujos Lietuvos diplomatijos žingsniai ir rezultatai

2009 03 16

Tik užėmęs užsienio reikalų ministro postą Vygaudas Ušackas jau spėjo atlikti nedidelę turnė po šalis, kurios yra Lietuvos užsienio politikos dėmesio centre: su oficialiu vizitu nuvyko į Gruziją, Ukrainą ir Baltarusiją. Kelionės akcentu faktiškai tapo Minskas. Todėl pradėta kalbėti apie Lietuvos užsienio politikos Baltarusijos atžvilgiu posūkį nuo labiau vertybinių santykių prie dalykiško dialogo, ūkiškai naudingo abiem valstybėms.

 
 
  Nr. 2. Valdžios kaitos įtaka Lietuvos užsienio politikai (2)

2009 01 19

agenturos INNA nuotr.Po 2008 m. spalio mėnesį Lietuvoje įvykusių rinkimų parlamente susiformavo nauja dauguma, kurios branduoliu tapo partija „Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai“ (TS–LKD). Tėvynės sąjunga (ypač vienas iš jos lyderių – europarlamentaras Vytautas Landsbergis) visuomet pasisakė už euroatlantinę vienybę, pasižymėjo aštria Rusijos užsienio ir vidaus politikos kritika ir nuosekliai rėmė artimiausių jos kaimynių (pirmiausia Ukrainos ir Gruzijos) euroatlantinę integraciją.

 
 
  Nr. 1. Lietuvos veto ES deryboms su Rusija dėl naujos partnerystės sutarties: kontekstas, priežastys ir pasekmės

2008 12 22

2007 m. gruodį baigėsi partnerystės sutarties tarp ES ir Rusijos Federacijos (RF) galiojimas, kuris buvo pratęstas dar metams, nes dėl naujos sutarties pasirašymo iškilo gana rimtų problemų. Iš pradžių derybas šiuo klausimu blokavo Lenkija, nepatenkinta tuo, kad Maskva uždraudė lenkiškos mėsos produkcijos importą į Rusiją.

 
 
  Lithuanian Foreign Policy Horizons (2)

2008 12 22

Geopolitinių studijų centras maloniai pristato Jums mėnesinį analitinį žurnalą, kurio pagrindinis tikslas yra analizuoti svarbiausius Lietuvos užsienio politikos įvykius bei procesus. Žurnalas yra pavadintas „Lithuanian Foreign Policy Horizons“ ir didžiausias dėmesys šiame žurnale yra skiriamas Lietuvos ir su ja susijusių šalių užsienio politikos analizei.

Mėnesinis analitinis žurnalas „Lithuanian Foreign Policy Horizons“ leidžiamas lietuvių ir anglų kalbomis. Šis žurnalas yra prenumeruojamas. Užpildytą prenumeratos formą prašome atsiųsti mums elektroniniu paštu info@geopolitika.lt arba faksu (85) 250 55 36.

 
 


 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1197)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (263)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (319)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (591)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (151)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.Lenkijos užsienio reikalų ministerija tapo Rusijos programišių taikiniu? (43)

2017 02 02

Manoma, kad ART28 grupuotei, kuri dar žinoma kaip Fancy Bear, priklausantys programišiai mėgino įsilaužti į Lenkijos užsienio reikalų ministerijos (URM) darbuotojų kompiuteriusVartojimas vis dar stiprina D. Britanijos ekonomiką (63)

2017 02 01


Didžiosios Britanijos vartotojai tarsi griauna įspėjimus, kad vadinamasis „Brexitas“ gali sukelti šalies ekonomikos sulėtėjimą. Per paskutinius tris 2016 metų mėnesius jų išlaidos buvo gausios ir tai leido išlaikyti solidžius ūkio augimo rodiklius. Praėjusių metų spalio–gruodžio mėnesiais D. Britanijos bendrasis vidaus produktas (BVP) didėjo 0,6 proc. ir augimo tempai iš esmės atitiko dviejų ankstesnių ketvirčių duomenis. Tokias tendencijas atspindėjo investuotojų ir finansų rinkų nekantriai laukti rodikliai, kuriuos paskelbė Nacionalinės statistikos tarnyba (ONS).


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras