Bendra informacija
 Nuomonės
 Spaudos archyvas
 Įstatymai
 Sutartys
 LR Seimo posėdžių stenogramos
 Sentencijos

   Rekomenduojame:

 
Nuomonės
 
  R.Kuodis įspėja, kad greitas RST privatizavimas gali branginti elektrą

2007 02 15

Vyriausybei ieškant lėšų naujai atominei elektrinei ir nutarus brangiai parduoti bendrovę Rytų skirstomieji tinklai (RST), už būsimą elektrinę šalies gyventojams gali tekti pradėti mokėti gerokai anksčiau, nei ji pradės gaminti energiją. „Tiek energetikai, tiek politikai gali būti savanaudiškai suinteresuoti atominės elektrinės statymu. Energetikams tai yra užsakymai, politikams - būdas įamžinti save“, - penktadienį konferencijoje apie energetinį saugumą sakė Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktorius R. Kuodis. Jo teigimu, Vyriausybė netrukus apsispręs, ar bus privatizuojami RST, - atrodo, kad sprendimas bus teigiamas.

„Vyriausybei kyla dilema - jei ji apsispręstų pati investuoti į atominės elektrinės statybą, turėtų arba skolintis daug pinigų, arba brangiai parduoti RST. Tačiau pastarasis variantas smogs kitu galu - RST pirkėjai turės atpirkti savo didelę investiciją, todėl elektra pabrangs dar iki atominės elektrinės atidarymo ir ekonomika nuo to nukentės“, - tikino R. Kuodis.

Pasak jo, jeigu norima gauti didelę sumą už RST, turi būti garantijos, kad tinklai galės prašyti didelės savo paslaugų kainos. Todėl jis siūlo įmonę privatizuoti tik tada, kai reguliavimo klausimai bus aiškiai išspręsti.

R. Kuodžio skaičiavimais, elektros pabrangimas 10 proc. sumažintų šalies BVP iki 0,5 procentinio punkto (400 mln. Lt) bei padidintų infliaciją iki 0,4 punkto. Jei elektra brangtų dvigubai, R. Kuodžio teigimu, ekonomikos augimas beveik sustotų.

http://www.veidas.lt/


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


V. Landsbergis įspėja, jog kai žlugs „Leo LT“ projektas, kaltų nebus

2008 12 29

Atsimenu labai puikiai, kai perspėjome, kad „Leo“ labai gerai jausis, nes ES neleidžia šito (kurti monopolijos - red.), ir nei Leonas, nei Gediminas nebus kaltas - bus kalta ES.Gediminas Kirkilas įvertino „LEO LT“ įsteigimą

2008 05 28

Visus sveikinu, manau, kad tai skaidrus sprendimas.K. Čilinskas gins piliečių interesus (1)

2008 05 07

Ką gi, nepasisekė surinkti parašų – pats mačiau, kad žmonės mielai rašosi, bet dėl reikalavimo pasakyti asmens kodus yra išsigandę. Kaip Seimo nariai mes galime teikti projektą, kuris atitinka piliečių interesus, tai aš pasistengsiu tą daryti.

http://www.alfa.lt/Naujasis „NDX energijoje“ vadovas Ignas Staškevičius apie energetikos ir farmacijos panašumus

2008 03 03

„Eurovaistinės“ – irgi didelė įmonė, reikalavusi kasdienio dėmesio, verslo kelionių. Reikia nepadaryti klaidos išduodant vaistus. Sakyčiau, čia yra nemažai panašumų su darbu „NDX energijoje“. Čia irgi negalima suklysti.Eligijus Masiulis apie „LEO LT“

2008 02 25

Liūto nevaldo niekas. Liūtas – žvėrių karalius, kuris kitus valdo.

http://www.alfa.lt/


 
© 2007 Trigalvis Slibinas