Bendra informacija
 Nuomonės
 Spaudos archyvas
 Įstatymai
 Sutartys
 LR Seimo posėdžių stenogramos
 Sentencijos

   Rekomenduojame:

 
Nuomonės
 
  Lietuvos energetika tebėra priklausoma nuo Rusijos „sklendės“

Jonė Kučinskaitė
2007 11 22

Į „Veido“ klausimus atsako Darius Nedzinskas, UAB „NDX energija“ valdybos pirmininkas ir direktorius.

– Ką tokio aptikote bendrovės „Lietuvos energija“ sutartyse su Rusija bei įžvelgėte šios bendrovės vadovo Rymanto Juozaičio veiksmuose, kad prakalbote apie galimą traukimąsi iš projekto?

– Esame parengę išsamią informaciją šiuo klausimu ir netrukus ją pateiksime derybų grupei. Tuomet ir diskutuosime.

Mūsų manymu, išvados, kurias mes padarėme pamatę šiuos dokumentus, yra teisingos. Tai, ką mes išsiaiškinome, ir lėmė mūsų pareiškimą, jog nacionalinis investuotojas turi būti steigiamas ne bendrovės „Lietuvos energija“, o kitos, naujos, analogiškos, bendrovės pagrindu.

Esmė yra ta, kad bendrovė „Lietuvos energija“ sutartiniais ryšiais susijusi su Rusijos energetikos bendrove. Ir jei Lietuvos nacionalinis investuotojas būtų kuriamas bendrovės „Lietuvos energija“ pagrindu, tai gali jam trukdyti įgyvendinti strateginius tikslus. Dėl to mes ir manome, kad nacionalinis investuotojas negali būti kuriamas „Lietuvos energijos“ pagrindu, antraip jis taps priklausomas nuo ryšių su Rusijos energetikos bendrove.

O klausimas, ar ši situacija kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, yra ne mūsų kompetencijos. Mes esame verslininkai ir matome tik pagrindinius dalykus, susijusius su energetikos verslu.

Mano, kaip Lietuvos piliečio, nuomone, Rusijos energetikos bendrovė gali turėti priešingų tikslų nei nacionalinio investuotojo – išspręsti strateginius Lietuvos energetikos sistemos klausimus, t.y. nutiesti tiltus, pastatyti naują atominę elektrinę. Ir jei Rusijos energetikos bendrovės kitokie nei mūsų nacionalinio investuotojo tikslai, šitai gali turėti įtakos mūsų strateginių tikslų įvykdymo terminams.

Ir, žinoma, dėl šių priežasčių tie „Lietuvos energijos“ ryšiai su Rusijos energetikos bendrove yra neigiami. Jeigu nacionaliniam investuotojui nepavyks labai greitai įvykdyti strateginių tikslų, tai neigiamai veiks – ir veikia – visą energetikos sistemą. Tos sutartys padaro įmonę neįgalią, negebančią priimti racionaliausių sprendimų.

– „Lietuvos energijos“ vadovas tikina, kad jam atėjus vadovauti šiai valstybinei bendrovei buvo stipriai pagerintos sutartys su Rusijos energetikos bendrove. Ar tai tiesa?

– Šito negaliu nei paneigti, nei patvirtinti. Tokios informacijos neturiu. Ne man šitas klausimas, o bendrovės „Lietuvos energija“ valdybai.

Iš tikrųjų problema yra ne asmenybės, o sistema. Pirmiausia reikia keisti sistemą, o tada diskutuoti apie asmenybes. Kai yra gera sistema, tada nėra jokių problemų dėl asmenybių. Čia yra esminis dalykas.

Mes kalbame apie sisteminius dalykus ir įžvelgiame tam tikrų grėsmių nacionaliniam investuotojui bei jo gebėjimui ateityje efektyviausiu, greičiausiu būdu įgyvendinti strateginius tikslus. Kai mes tai išsiaiškinome, apsvarstėme ir supratome, kad šią situaciją reikia kuo greičiau keisti.

– Vis dėlto ar šitas projektas jau žlugo – galime laidoti, ar elektrinė su visomis jungtimis atsiras?

– Tikrai projektas nestoja. Derybos taip pat nestoja. Elektrinė yra reikalinga ir ji tikrai bus. Jungtys yra reikalingos ir jos tikrai bus. Ir visa tai bus padaryta viešai, skaidriai, visiems suprantamai.

Esu šimtu procentų įsitikinęs, kad visa tai įmanoma įgyvendinti jau anksčiau skelbtais terminais. Ir tai bus padaryta. Lietuvos energetikos sektorius pajėgus šitai padaryti pačiais greičiausiais ir efektyviausiais terminais.

Tuo tarpu aš negaliu komentuoti kažkokių tariamų ekspertų vertinimų, kad šitas projektas žlunga. Strateginiai tikslai turi būti įgyvendinti. Kitos išeities nėra.

O mūsų bendrovės pozicija šiuo klausimu tokia pati, kokia ir buvo. Tai yra kažkieno išsigalvojimai, kad mūsų pozicija keičiasi.

http://www.veidas.lt/


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


V. Landsbergis įspėja, jog kai žlugs „Leo LT“ projektas, kaltų nebus

2008 12 29

Atsimenu labai puikiai, kai perspėjome, kad „Leo“ labai gerai jausis, nes ES neleidžia šito (kurti monopolijos - red.), ir nei Leonas, nei Gediminas nebus kaltas - bus kalta ES.Gediminas Kirkilas įvertino „LEO LT“ įsteigimą

2008 05 28

Visus sveikinu, manau, kad tai skaidrus sprendimas.K. Čilinskas gins piliečių interesus (1)

2008 05 07

Ką gi, nepasisekė surinkti parašų – pats mačiau, kad žmonės mielai rašosi, bet dėl reikalavimo pasakyti asmens kodus yra išsigandę. Kaip Seimo nariai mes galime teikti projektą, kuris atitinka piliečių interesus, tai aš pasistengsiu tą daryti.

http://www.alfa.lt/Naujasis „NDX energijoje“ vadovas Ignas Staškevičius apie energetikos ir farmacijos panašumus

2008 03 03

„Eurovaistinės“ – irgi didelė įmonė, reikalavusi kasdienio dėmesio, verslo kelionių. Reikia nepadaryti klaidos išduodant vaistus. Sakyčiau, čia yra nemažai panašumų su darbu „NDX energijoje“. Čia irgi negalima suklysti.Eligijus Masiulis apie „LEO LT“

2008 02 25

Liūto nevaldo niekas. Liūtas – žvėrių karalius, kuris kitus valdo.

http://www.alfa.lt/


 
© 2007 Trigalvis Slibinas