Bendra informacija
 Nuomonės
 Spaudos archyvas
 Įstatymai
 Sutartys
 LR Seimo posėdžių stenogramos
 Sentencijos

   Rekomenduojame:

 
Nuomonės
 
  Atominę kerta, vodka į šalis tykšta

Rimvydas Valatka
2007 11 26

Titanų mūšis, kokio Lietuva dar nematė: atominės elektrinės statybą kerta, „maksimos“ šaudo kaip „maksimai“, lietuviška stumbrinė į šalis tykšta, G.Kirkilas purkštauja, J.Razma cypauja.

Oi, nelengvas metas stojo politikos viršūnėms ir verslo smulkmei. Bepigu buvo, kol politikai vieni kitus su proga ir be progos kagėbistais pravardžiavo.

O ką daryti, kai verslo banginis nuo „maksimų“ aukštumų iš haubicos šitaip į paties R.Pakso rėmėjo, „MG Baltic“ boso D.Mockaus stumbryną žiebia?

Pamenate? „Atsakingai pareiškiu: man žinomi D.Mockaus ryšiai su Rusijos specialiosiomis tarnybomis“ (Ž.Marcinkevičius).

Septyni balai pagal Richterio skalę. Kaip po tokių žodžių taikiai į savo apkasus sugrįžti?

Karas. Štai ir nervinasi politikos žmogeliai, prasižioti bijo.

Į kairę su „Stumbru“ pasuksi – trigalvis slibinas pagaus! „Maksimka“ tapsi – Senis Elenkenis prieš nešventas rinkimų Kalėdas dovanų neatneš!

Čia, jau kaip sakoma, geriau bebalsiam A.Paleckiui ar šiaip „šeštam“ būti. Kai šeimininką turi, iškart aišku, kad trigalvį slibiną nukirsdinti reikia. Arba atvirkščiai.

Tiesa, yra ir išimtis. Plati kaip dirbtinė „abonento“ šypsena. Laimė, perbridusi nelaimių rubikoną: du mirtiniausi A.Zuoko priešai – D.Mockus ir „VP Market“ trijulė – ragais ant atominio takelio susirėmė.

Visiems kitiems – laukimo metas. Iš rimtų politikų aiškią nuomonę pareikšti išdrįso tik du nepakeičiami lietuviškos politikos mohikanai.

Konservatoriams tylint arba kabinėjantis, kaip J.Razmai, prie premjero, V.Landsbergis nepabijojo teigiamai įvertinti „NDX energijos“ reikalavimo keisti nacionalinio investuotojo modelį: „Kiek įvairių įsipareigojimų, nežinomų visuomenei, turi „Lietuvos energija“. Tai reikia išsiaiškinti“.

Lygiai taip pat tylint socialdemokratams, o jų lyderiui G.Kirkilui purkštaujant dėl „NDX energijos“ ultimatumo, A.Brazauskas taip pat pasisakė aiškiai: „Aš – už trigalvį. Nors jo dar ir nėra“.

Tik du amžini oponentai? Apskritai kur visi narsieji politikos jurgiai buvo, kai kone sutartinai trigalvio slibino kūrimo įstatymą priėmė? Sapnelį sapnavo ar kaip?

Apibendrinant pirmosios savaitės artilerijos kanonadą peršasi išvada: karas bus pozicinis.

Taigi Vyriausybė įklimpo. Kaip ir atominės elektrinės statyba.

Detalė: medžiagos ir darbas vis brangsta.

Jau dabar mažai kam svarbu, kodėl to trigalvio ar tripilvio išvis prireikė. Rytoj to niekas nė nebeprisimins.

Silpna, vos žiopčiojanti energetinė diskusija buvo sumaniai perkelta į visiems suprantamas erdves: „Už kiek nupirko?“, „Ką nupirko?, „Ką MG Baltic“, o ką – „VP Market?“.

Kremliaus džiaugsmui, matysime naują atominę kaip savo ausis. Atrodo, kad stabdymo planas – nesvarbu, ar jį bus sukūręs vienas D.Mockus, ar kartu su „hermiuku“ T.Sereika (kokie pavardžių sutapimai, o istorija Lietuvos), ar tai padarė kas kitas – įgyvendintas.

Norėta kaip greičiau, o išėjo kaip visada. Griauti – tik sušvilpk, o kurti – ne tik proto, bet dar ir geros valios reikia.

Ką galima kalbėti apie valstybės kuriamąjį darbą, jei net partinė statyba – mirk iš juoko.

Štai konservatoriai de jure prisijungė tautininkus. Kokio velnio?

Po L.Andrikienės partijos, tremtinių ir politinių kalinių prijungimo neišmoko politinės aritmetikos – ar didelis, ar mažas bus politinis nulis, pridėjus jį suma nepadidėja.

Bet politinė kokybė nusmunka. Prigimtiniai tautininkų marazmai (be jų, daugiau ši partija nieko neturi) nuo šiol taps konservatorių marazmais.

Na, tiek jau to – čia tokie A.Kubiliaus, kaip fiziko, reliatyviosios politikos uždavinukai.

Yra rimtesnių dalykų. Ir konservatoriai, ir socialdemokratai jau po kelių mėnesių grauš nagus, kad nenorėjo šį rudenį surengti pirmalaikių Seimo rinkimų.

Metinė infliacija – beveik 8 procentai. Degalų ir cigarečių akcizai didėja, „Gazprom“ didina dujų kainą 70 procentų. Infliacijos uraganas – jau virš Baltijos.

Taip, tiesa dujos brangsta ne dėl blogos valdžios, o dėl pasaulinės rinkos tendencijų.

Bet faktas ir tai, kad iki šiol nė vienai demokratinei partijai niekur nėra pavykę to įrodyti kainų šuolio išgąsdintiems rinkėjams. O dar tas trigalvis...

Ką nušluos infliacijos uraganas? Oi, kaip skausmingai socialdemokratams ir konservatoriams badys užpakalį tie Seime bukai praleisti ketvirtieji metai, kai buvo proga paversti juos pirmaisiais kitos kadencijos metais.

Rezultatas? Lietuvos naudą velnias su Rusijos dvigalviu ereliu ir vietiniais „ereliais“ tarp ragų jau gaudo.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


V. Landsbergis įspėja, jog kai žlugs „Leo LT“ projektas, kaltų nebus

2008 12 29

Atsimenu labai puikiai, kai perspėjome, kad „Leo“ labai gerai jausis, nes ES neleidžia šito (kurti monopolijos - red.), ir nei Leonas, nei Gediminas nebus kaltas - bus kalta ES.Gediminas Kirkilas įvertino „LEO LT“ įsteigimą

2008 05 28

Visus sveikinu, manau, kad tai skaidrus sprendimas.K. Čilinskas gins piliečių interesus (1)

2008 05 07

Ką gi, nepasisekė surinkti parašų – pats mačiau, kad žmonės mielai rašosi, bet dėl reikalavimo pasakyti asmens kodus yra išsigandę. Kaip Seimo nariai mes galime teikti projektą, kuris atitinka piliečių interesus, tai aš pasistengsiu tą daryti.

http://www.alfa.lt/Naujasis „NDX energijoje“ vadovas Ignas Staškevičius apie energetikos ir farmacijos panašumus

2008 03 03

„Eurovaistinės“ – irgi didelė įmonė, reikalavusi kasdienio dėmesio, verslo kelionių. Reikia nepadaryti klaidos išduodant vaistus. Sakyčiau, čia yra nemažai panašumų su darbu „NDX energijoje“. Čia irgi negalima suklysti.Eligijus Masiulis apie „LEO LT“

2008 02 25

Liūto nevaldo niekas. Liūtas – žvėrių karalius, kuris kitus valdo.

http://www.alfa.lt/


 
© 2007 Trigalvis Slibinas