Bendra informacija
 Nuomonės
 Spaudos archyvas
 Įstatymai
 Sutartys
 LR Seimo posėdžių stenogramos
 Sentencijos

   Rekomenduojame:

 
Nuomonės
 
  Parduodu ministro portfelį arba keičiu į LEO...

Tomas Bakučionis
2008 01 16

Maždaug tokio turinio skelbimas šiomis dienomis galėtų atsirasti neegzistuojančioje interneto svetainėje „www.kirkilas.lt“. Aplinkos ministro atsistatydinimas valdančiuosius verčia dėlioti savo pasiansą, o gal vienu šūviu nušauti du zuikius. Pirmasis „zuikis“ – aišku, partijos „Kirkilas & co“ reitingai ir įvaizdis , antrasis – daug riebesnis, bet apie pastarąjį - vėliau.

Septynerius metus išdirbusio ministru Arūno Kundroto atsistatydinimas – ne juokas būtų bet kuriai partijai, juolab kad ir LSDP nariu A.Kundrotas tapo prieš pat 2004 metų Seimo rinkimus, idant išliktų ministro poste. Geras šis sandoris buvo ir pačiam A.Kundrotui ir jį priglobusiam tąsyk LSDP lyderiui A.Brazauskui. Žinoma, partijai, kaip ir rimtam UAB‘ui reikalingas patyręs ir lojalus kareivis, galintis stoti mūru už partijos boso aplinkos interesus. Interesai buvo labai aiškūs, nes aplinkos apsauga ir visa, kas su tuo susiję, jau iš seniau kvepėjo didelėmis paramos lėšomis iš Europos. Spėju, kad ir po A.Kundroto atsistatydinimo koks užsispyręs žurnalistas būtinai ką nors atkapstys apie viešų ir privačių interesų painiojimus, tokios versijos apie eksministrą jau dabar nuskamba. Pagaliau užtektų prisiminti visuomenės nepasitenkinimą sukėlusį Kazokiškių sąvartyną arba nelegalias statybas pajūry, apie kurias atsistatydindamas kalbėjo ir pats eks-ministras.

Tik pasakos, kad atsistatydinimo priežastis – verslo grupuočių spaudimas, skirtos nebent meksikietiškų serialų žiūrėtojoms. Turint omeny, kad per paskutinę interpeliaciją Seime A.Kundrotui aplinkos ministro postas buvo išsaugotas tik vienu balsu, ministro atsistatydinimas premjerui G.Kirkilui visų pirma pasitarnavo partijos įvaizdžiui gerinti: štai koks principingas ir doras partietis eksministras, ir dar apie visokius spaudimus viešai prašneko. Klasikinis dėmesį nukreipiantis manevras, dėmesį - nuo aktualių klausimų. Štai šioje vietoje Kirkilo šachmatų partijoje daromas naujas (bet labai logiškas) ėjimas – ministro portfelis pasiūlomas kadencijos pradžioje buvusiems koalicijos partneriams socialliberalams, siūlant vėl prisijungti prie valdančiosios koalicijos. Toks ėjimas padarytas kaip tik tada, kai žaibiško karo (blitzkrieg) principu Seime iš pirmo karto nepavyko prasukti LEO projekto. Dabar jau išryškėjo ir antrojo, riebiojo, zuikio kontūrai. LEO projektas, dėl kurio galima paaukoti ir ministro portfelį, yra tikrasis šio valdančiųjų pasjanso motyvas. Todėl nė kiek neatrodo perdėtas socialliberalų aiškinimas, kad ne tiek jie nori dalyvauti valdančiojoje koalicijoje, kiek koalicija nori prisitraukti socialliberalus. Gediminui Kirkilui ir LEO projektui reikalingi Artūro Paulausko balsai, su kurių pagalba bus palaiminta amžiaus afera.

Savaime suprantama, vien tik vieno ministro portfelio perstumdymo LEO projektui prastumti neužteks. Rokiruotės laukia ir kai kuriuose Seimo komitetuose, visų pirma Nacionalinio saugumo komitete. Galima nesunkiai nuspėti, kad dabartinis komiteto vadovas Algimantas Matulevičius, nuo pat pradžių negailėjęs kritikos LEO projektui, bus pakeistas A.Paulausko partiečiu ekskomisaru Alvydu Sadecku. Tai projektui garantuotų papildomą žalią šviesą. Todėl visos socialliberalų kalbos apie programinių nuostatų derinimus su valdančiąja koalicija (aišku, rūpinantis mokytojų padėtimi!), dabar naujųjų Seimo rinkimų išvakarėse yra tik viešųjų ryšių akcija, nes tuoj pat kyla klausimas, o kur, ponai, buvote kadencijos pradžioje? Nemanau, kad socialliberalų lyderiai būtų tokie naivūs ir nesuprastų viso šio pasianso. Tik ar supras socialliberalus jų rinkėjai, kai jų pinigines melš trigalvis liūtas. Viena bėda, kad, kai tai įvyks ir kai rinkėjai supras, bus vėlu, nes bus „parduotas“ ne ministro portfelis, o visa valstybė kartu su visais rinkėjais, nominaliomis demokratinėmis institucijomis ir, aišku, elektros energijos vartotojais. Parduota  – „Gazpromui“, elektros energijos tiekimo tarpininkams iš tos pačios Rusijos ir, kas žino, dar kam. Būkit budrūs, aukcionas jau prasidėjo, dalyvių sąrašą rasite valdančiojoje koalicijoje.

Bernardinai.lt


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


V. Landsbergis įspėja, jog kai žlugs „Leo LT“ projektas, kaltų nebus

2008 12 29

Atsimenu labai puikiai, kai perspėjome, kad „Leo“ labai gerai jausis, nes ES neleidžia šito (kurti monopolijos - red.), ir nei Leonas, nei Gediminas nebus kaltas - bus kalta ES.Gediminas Kirkilas įvertino „LEO LT“ įsteigimą

2008 05 28

Visus sveikinu, manau, kad tai skaidrus sprendimas.K. Čilinskas gins piliečių interesus (1)

2008 05 07

Ką gi, nepasisekė surinkti parašų – pats mačiau, kad žmonės mielai rašosi, bet dėl reikalavimo pasakyti asmens kodus yra išsigandę. Kaip Seimo nariai mes galime teikti projektą, kuris atitinka piliečių interesus, tai aš pasistengsiu tą daryti.

http://www.alfa.lt/Naujasis „NDX energijoje“ vadovas Ignas Staškevičius apie energetikos ir farmacijos panašumus

2008 03 03

„Eurovaistinės“ – irgi didelė įmonė, reikalavusi kasdienio dėmesio, verslo kelionių. Reikia nepadaryti klaidos išduodant vaistus. Sakyčiau, čia yra nemažai panašumų su darbu „NDX energijoje“. Čia irgi negalima suklysti.Eligijus Masiulis apie „LEO LT“

2008 02 25

Liūto nevaldo niekas. Liūtas – žvėrių karalius, kuris kitus valdo.

http://www.alfa.lt/


 
© 2007 Trigalvis Slibinas