Bendra informacija
 Nuomonės
 Spaudos archyvas
 Įstatymai
 Sutartys
 LR Seimo posėdžių stenogramos
 Sentencijos

   Rekomenduojame:

 
Nuomonės
 
  L. Donskis, A. Račas, G. Aleknonis, A. Poviliūnas: Prezidentas neturėtų pasirašyti Atominės elektrinės įstatymo

Bernardinai.lt
2008 02 04

Kreipėmės į politikos apžvalgininkus, visuomenės veikėjus, įvairių politinių partijų atstovus, klausdami: ar Prezidentas turėtų pasirašyti Atominės elektrinės įstatymą?

Filosofas, politikos apžvalgininkas Leonidas Donskis

Prezidentas neturėtų pasirašyti Atominės elektrinės įstatymo, nes ne viskas skaidru ir aišku dėl strateginių šalies interesų ir valstybės energetinės politikos ateities. Jei nacionalinis investuotojas reikalingas tik tam, kad po dvejų ar trejų metų vietoj jo „netikėtai“ ateitų gigantiška Rusijos kompanija, tai būtų galutinio Lietuvos valstybės užvaldymo scenarijus. O saugiklių nematyti jokių. Kita priežastis - stambios mūsų korporacijos baigia užvaldyti šalies politines partijas. Užuot dirbusios realų politinį darbą, mūsų partijos viso labo tik siekia greitų ir didelių pinigų įspūdingai rinkimų kampanijai.Tai – tiesioginis kelias populistams į valdžią.

Politikos apžvalgininkas Artūras Račas

Prezidentas neturėtų pasirašyti įstatymo, nes šis: 1) suteikia išskirtinių privilegijų vienai privataus kapitalo bendrovei, todėl yra neskaidrus; 2) visiškai negarantuoja, jog Lietuvoje bus statoma atominė elektrinė, nes nenumato jokių teisinių pasekmių ar sankcijų nepradėjus statyti elektrinės; 3) suteikia teisę privataus kapitalo bendrovei NDX Energija, remiantis šiuo įstatymu, pasididinti jai priklausančios bendrovės VST vertę valstybės sąskaita.

Politikos apžvalgininkas Gintaras Aleknonis

Pirmiausia turiu prisipažinti, jog apskritai pasisakau prieš branduolinę energetiką ir manau, kad ši pramonės šaka Lietuvoje apskritai nereikalinga. Sprendžiant apsirūpinimo elektra klausimą, reikalingi nestandartiniai sprendimai. Iki šiol vykusioje diskusijoje dėl nacionalinio investuotojo buvo lyg ir pamirštamas vienas svarbus aspektas – kalbama apie investavimą (t.y. pinigus), o ne apie elektros gamybą ir skirstymą. Vieno privataus investuotojo pasirinkimas vien todėl, kad šis susijęs su energetika, kelia didelių abejonių, kurių kol kas niekas neišsklaidė.

Mano įsitikinimu, naujos atominės elektrinės statyba tik paaštrins santykius su kaimynais, visų pirma, Lenkija. Jau dabar jos reikalavimas tiekti didelį kiekį elektros energijos pateikiamas kaip nepagrįstas. Vakarų spauda savo ruožtu tvirtina, kad lenkai reikalauja minimumo, kurį gaunant, elektros tinklų projektas būtų ekonomiškai pagrįstas. Tai kelia abejonių mūsų skaičiavimų pagrįstumu.

Dar vienas dalykas – tokie svarbūs projektai, kaip atominės jėgainės statyba, turi būti priimami politiniu konsensusu, t.y. valdančiųjų ir opozicijos sutarimu, nes projektą įgyvendinti teks jau kitoms vyriausybėms. Skubėjimą priimti įstatymą vertinu kaip spaudimą, kuris dabartinėje situacijoje nepateisinamas.

Pasirašydamas įstatymą, Prezidentas aiškiai atsistotų vienoje pusėje ir tik pagilintų visuomenės susipriešinimą. Pats Prezidentas turi nuspręsti, ar to reikia.

Sociologas Arūnas Poviliūnas

Pirmiausia, mano galva, Prezidentas turėtų viešai atsakyti į Piliečių santalkos Ir Lietuvos Sąjūdžio suformuluotus klausimus, kurie jam nusiųsti prieš beveik mėnesį. Atsakymai leistų geriau įvertinti situaciją ir galbūt padėtų išsklaidyti abejones. Kol tokių atsakymų nėra, pasirašyti Atominės elektrinės įstatymo tikrai nereikėtų.

Bernardinai.lt


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


V. Landsbergis įspėja, jog kai žlugs „Leo LT“ projektas, kaltų nebus

2008 12 29

Atsimenu labai puikiai, kai perspėjome, kad „Leo“ labai gerai jausis, nes ES neleidžia šito (kurti monopolijos - red.), ir nei Leonas, nei Gediminas nebus kaltas - bus kalta ES.Gediminas Kirkilas įvertino „LEO LT“ įsteigimą

2008 05 28

Visus sveikinu, manau, kad tai skaidrus sprendimas.K. Čilinskas gins piliečių interesus (1)

2008 05 07

Ką gi, nepasisekė surinkti parašų – pats mačiau, kad žmonės mielai rašosi, bet dėl reikalavimo pasakyti asmens kodus yra išsigandę. Kaip Seimo nariai mes galime teikti projektą, kuris atitinka piliečių interesus, tai aš pasistengsiu tą daryti.

http://www.alfa.lt/Naujasis „NDX energijoje“ vadovas Ignas Staškevičius apie energetikos ir farmacijos panašumus

2008 03 03

„Eurovaistinės“ – irgi didelė įmonė, reikalavusi kasdienio dėmesio, verslo kelionių. Reikia nepadaryti klaidos išduodant vaistus. Sakyčiau, čia yra nemažai panašumų su darbu „NDX energijoje“. Čia irgi negalima suklysti.Eligijus Masiulis apie „LEO LT“

2008 02 25

Liūto nevaldo niekas. Liūtas – žvėrių karalius, kuris kitus valdo.

http://www.alfa.lt/


 
© 2007 Trigalvis Slibinas