Bendra informacija
 Nuomonės
 Spaudos archyvas
 Įstatymai
 Sutartys
 LR Seimo posėdžių stenogramos
 Sentencijos

   Rekomenduojame:

 
Nuomonės
 
  Atominiai sapnai

Otto Kandinskis, Alfa.lt
2008 02 08

Pastaruoju metu Lietuva gyvena tarsi atominiame sapne. Televizijos ir radijo žinios prasideda ir baigiasi naujienomis apie derybas dėl naujos atominės elektrinės statybos. O ginčai dėl jos netyla nei ryte, nei vakare, o greitai lydės ir sapne.

Nors čia kalbama apie taikų atomą, aplink jį verdančios aistros toli gražu ne tokios.

Dieną, kai Seime buvo priimtas įstatymas dėl naujos atominės elektrinės statytojo „Leo LT“, kai kas paskubėjo pavadinti juoduoju penktadieniu, o kai kas net diena, priešinga kovo 11-ajai.

Šiame visuotiniame siurrealistiniame atominės vizijos chaose aukščiausieji šalies vadovai vis bando nepamesti galvos ir iniciatyvos, bet piliečiai nerimauja, kad tose galvose nekilo geresnių idėjų, kaip tiktai suteikti laisvę „Maximos“ šeimininkams rieškučiomis semtis pelną.

Jau girdėti balsai, kad reikia skelbti nepirkimo „Maximoje“ akciją. Žinoma, jeigu mes ten nieko nepirksime, jų savininkai bus mažiau užsiėmę ir galės daugiau dėmesio skirti atominės elektrinės statybai.

Tuo tarpu kiti eina lažybų, ar prezidentas sprendimą dėl elektrinės statybos pasirašys, ir tada turėsime daug brangios elektros, ar jį vetuos ir tada neribotam laikui pratęsime visas derybas ir visų Lietuvos elektrinių veikimo laiką.

Taigi ar tinka „Leo LT“ naujai atominei statyti?

Verta prisiminti, kaip praėjusiame amžiuje Valdovų rūmų atstatymas bei atstatytojai irgi atrodė gana neįtikinamai ir abejotinai, bet prezidentas Algirdas Brazauskas, tarsi būtų susapnavęs pranašišką viziją, vis tvirtino, kad rūmai bus atstatyti.

Ir štai jau kitų metų liepos 6 d. Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio proga Valdovų rūmai žada atverti duris. To paties tūkstantmečio garbei būtų gera matyti ir sparčiai kylančią naująją atominę elektrinę.

Todėl tiesiog būtina naujosios elektrinės vizija. Premjeras, atrodo, iki šiol tvirtai tiki šia vizija ir „Leo LT“, bet savo nuomonei pagrįsti negali pateikti įtikinamų įrodymų.

Tačiau jis galėtų tiesiog atsigręžti į turiningą mūsų šalies istoriją. Juk toje vietoje, kur dabar stovi Vilnius, senovėje nieko nebuvo, kol Didysis Lietuvos kunigaikštis Gediminas nesusapnavo ant aukšto kalno staugiančio vilko ir po to toje vietoje buvo pastatytas miestas.

Taigi, tereikia, kad Lietuvos premjeras Gediminas susapnuotų staugiantį liūtą Ignalinoje, ir tada visi patikėtų greita bei sėkminga naujosios atominės elektrinės statyba.

Tuo tarpu į prezidentą V. Adamkų jau kreipėsi per 10 tūkst. piliečių, teigiančių regėjus pranašiškus sapnus, kad „Leo LT“ netinka naujai atominei statyti.

Tačiau atominė elektrinė – tai juk ne komunizmas, kurį kažkada kažkas puolė statyti negalvodamas, kiek tai kainuos. Čia reikalingas pelnas.

Deja, įtikinti Lietuvos žmones gali ne pelnas, o tik Gedimino sapnas. Nors jau darosi sunku atskirti, kur čia sapnas, o kur tikrovė.

http://www.alfa.lt/


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


V. Landsbergis įspėja, jog kai žlugs „Leo LT“ projektas, kaltų nebus

2008 12 29

Atsimenu labai puikiai, kai perspėjome, kad „Leo“ labai gerai jausis, nes ES neleidžia šito (kurti monopolijos - red.), ir nei Leonas, nei Gediminas nebus kaltas - bus kalta ES.Gediminas Kirkilas įvertino „LEO LT“ įsteigimą

2008 05 28

Visus sveikinu, manau, kad tai skaidrus sprendimas.K. Čilinskas gins piliečių interesus (1)

2008 05 07

Ką gi, nepasisekė surinkti parašų – pats mačiau, kad žmonės mielai rašosi, bet dėl reikalavimo pasakyti asmens kodus yra išsigandę. Kaip Seimo nariai mes galime teikti projektą, kuris atitinka piliečių interesus, tai aš pasistengsiu tą daryti.

http://www.alfa.lt/Naujasis „NDX energijoje“ vadovas Ignas Staškevičius apie energetikos ir farmacijos panašumus

2008 03 03

„Eurovaistinės“ – irgi didelė įmonė, reikalavusi kasdienio dėmesio, verslo kelionių. Reikia nepadaryti klaidos išduodant vaistus. Sakyčiau, čia yra nemažai panašumų su darbu „NDX energijoje“. Čia irgi negalima suklysti.Eligijus Masiulis apie „LEO LT“

2008 02 25

Liūto nevaldo niekas. Liūtas – žvėrių karalius, kuris kitus valdo.

http://www.alfa.lt/


 
© 2007 Trigalvis Slibinas