Bendra informacija
 Nuomonės
 Spaudos archyvas
 Įstatymai
 Sutartys
 LR Seimo posėdžių stenogramos
 Sentencijos

   Rekomenduojame:

 
Spaudos archyvas
 
  Mamontovas: atsipeikėk iš svetimo sapno, prezidente

Andrius Sytas, Alfa.lt
2008 02 08

Andriaus Syto nuotr.„Prezidente, atsipeikėk iš svetimo sapno“ – šiais Andriaus Mamontovo dainos žodžiais ketvirtadienį prie Prezidentūros susirinkę protestuotojai ragino šalies vadovą vetuoti „Leo LT“ kurti leidžiantį įstatymą. Tačiau Valdo Adamkaus per mitingą Prezidentūros pastate nebuvo, jis dalyvavo NATO gynybos ministrų susitikime. Tai jau trečioji šią savaitę piliečių akcija sostinės Daukanto aikštėje, tiesa, pirmų dviejų organizatoriams savivaldybė leidimo nebuvo davusi.

Vilniaus savivaldybė atsisakymą visuomenininkams leisti organizuoti protesto akciją argumentavo sostinėje vykstančiu NATO šalių atstovų neformaliu susitikimu.

Prieš „Leo LT“ – su šakėmis ir baltais marškiniais

Į mitingą atėjo keli liberalcentristai, jie buvo vieni iš protesto akcijos organizatorių, susirinkusioje per tūkstančio žmonių minioje galima buvo pamatyti konservatorę Ireną Degutienę, naują partiją kuriantį Algirdą Paleckį, liberaldemokratų ir kelių marginalinių partijų, profsąjungų atstovus.

Protestuotojai laikė virves su baltais marškinias, o Seimo narys Petras Gražulis mojavo šakėmis su ant jų užmautomis baltomis kojinėmis.

Į protesto mitingą susirinkę žmonės skandavo: „Kviečiame prezidentą, prezidente išeik“.

Tačiau šalies vadovo per mitingą Prezidentūros pastate nebuvo, jis dalyvavo NATO gynybos ministrų susitikime.

Dalis protestuotojų buvo iškėlę jau anksčiau demonstruotus plakatus. Pavyzdžiui, plakatas su užrašu „Kirkilai, nemulkink tautos“ buvo nešamas per profsąjungų žygį į Seimą. O plakatas su šūkiu: „Įstatymų leidžiamoji valdžia – „Maxima“, vykdomoji – Vyriausybė“ jau buvo panaudotas A. Paleckio šalininkų mitinge, kai šis buvo pašalintas iš socialdemokratų partijos.

Kai kurie plakatai švietė „Maximos“ spalvomis – mėlynas tekstas baltame fone su viena raudona raide. Taip pat buvo dalijami lipdukai, su užrašu „Maximoje neperku, būk PILIETIS ir TU“.

Prezidentui - specialiai sukurta daina

Protesto akcijoje prie Prezidento rūmų pasirodęs Andrius Mamontovas padainavo dainą Valdui Adamkui, kurioje skatina jį „atsipeikėti iš svetimo sapno“ bei „prisiminti savąjį vardą“ (Valdas – valdyti).

„Manau, mūsų prezidentas turi padaryti svarbų sprendimą. Jam reikia mūsų palaikymo. Aš už jį balsavau, juo tikiu. Manau, jis padarys taip, kaip geriausia Lietuvai. Tikiu juo“, – per mikrofoną kalbėjo daug kam netikėtai pasirodęs A. Mamontovas.

Jis žurnalistams sakė, kad šią dainą sukūrė dar prezidentui Rolandui Paksui. Tada jis jos viešai negrojo. Dabar jam pasirodė, kad daina šiuo metu tinka ir Valdui Adamkui.

Andriaus Mamontovo dainos tekstas:

Ar tu vis dar leidi kažkam instruktuoti,

Kaip tau gyventi, kaip tau galvoti?

Ar vis dar meldiesi priešais ekraną

Ten kur tau kalba pagal fonogramą?

Atsibusk jau, atsibusk jau

Atsipeikėk iš svetimo sapno, ar jauti akmuo tau ant kaklo?

Vis dar svajoji pagal programą

Kurią tau transliuoja kai rodo reklamą?

Tu vis dar leidi manipuliuoti

Ką tau mylėti, kaip tau balsuoti?

(Priedainis)

Ei prezidente, ką tu planuoji?

Ar tu mus myli? Ar ignoruoji?

Mes juk tau davėm žirgą ir kardą

Tik prisimink savąjį vardą...

(Priedainis)

http://www.alfa.lt/


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


V. Landsbergis įspėja, jog kai žlugs „Leo LT“ projektas, kaltų nebus

2008 12 29

Atsimenu labai puikiai, kai perspėjome, kad „Leo“ labai gerai jausis, nes ES neleidžia šito (kurti monopolijos - red.), ir nei Leonas, nei Gediminas nebus kaltas - bus kalta ES.Gediminas Kirkilas įvertino „LEO LT“ įsteigimą

2008 05 28

Visus sveikinu, manau, kad tai skaidrus sprendimas.K. Čilinskas gins piliečių interesus (1)

2008 05 07

Ką gi, nepasisekė surinkti parašų – pats mačiau, kad žmonės mielai rašosi, bet dėl reikalavimo pasakyti asmens kodus yra išsigandę. Kaip Seimo nariai mes galime teikti projektą, kuris atitinka piliečių interesus, tai aš pasistengsiu tą daryti.

http://www.alfa.lt/Naujasis „NDX energijoje“ vadovas Ignas Staškevičius apie energetikos ir farmacijos panašumus

2008 03 03

„Eurovaistinės“ – irgi didelė įmonė, reikalavusi kasdienio dėmesio, verslo kelionių. Reikia nepadaryti klaidos išduodant vaistus. Sakyčiau, čia yra nemažai panašumų su darbu „NDX energijoje“. Čia irgi negalima suklysti.Eligijus Masiulis apie „LEO LT“

2008 02 25

Liūto nevaldo niekas. Liūtas – žvėrių karalius, kuris kitus valdo.

http://www.alfa.lt/


 
© 2007 Trigalvis Slibinas