Bendra informacija
 Nuomonės
 Spaudos archyvas
 Įstatymai
 Sutartys
 LR Seimo posėdžių stenogramos
 Sentencijos

   Rekomenduojame:

 
Nuomonės
 
  Pergalė arba mirtis?

Rimvydas Valatka, Lrytas.lt
2008 02 11

Tokios santarvės kaip trečiadienio vaikštynėse ir penktadienio mitinge priešais Prezidentūrą Lietuvos žemėse nebuvo nuo pat vyskupo Brunono nužudymo laikų. Be metų tūkstantmetis.

Išvien: A. Paleckis, P. Gražulis, M. Murza, A. Zuokas, A. Matulevičius, paksininkai, konservatoriai, liberalai ir pilietinės visuomenės guru.

Konservatoriai ir neonaciai, neokomunistai ir liberalai, svarbiausias Vilniaus „abonentas“ ir paksininkų apspjaudyti „sorososai“. Atominė vasario 6-osios brolija, ne kitaip. Plakatas: „Su kūdikiu ant rankų. Už „abonento“ asmeninio fondo šviesesnę finansinę ateitį!“

Kas juos suvienijo? Kas turi atsitikti, kad liberalas veiktų su neonaciu ir neokomunistu?

Jau kelintas įstatymas lydimas nesveiko ažiotažo.

Atrodo, jei prezidentas nepasielgs taip, kaip nori radikalai, dangus grius. Taip buvo su vyno ir alaus reklamos pataisomis, VSD veiklos tyrimu. Dar didesnė isterija – dėl Atominės elektrinės įstatymo pataisų.

Pergalė arba mirtis! Tik balta arba juoda. Visi įstatymo šalininkai – net ne klystantys, o velnio nešti ir pamesti, Lietuvą parduodantys niekšai. Visi įstatymo priešai – švarutėliai pilietinės visuomenės kūrėjai, kad nors angelų sparnelius čia pat pripiešk kiekvienam.

Bet ar pilietiška taip skirstyti žmones? Tai Rusijoje taip buvo ir yra, kad pralaimėjęs sunaikinamas. Tačiau kodėl mes, lietuviai, netgi pasitikdami 18-ąsias atkurtos Nepriklausomybės metines vis dar gyvename tik dvispalviame ir dvimačiame maskoliško mentaliteto įrėmintame pasaulyje?

Taip, mūsų pilietinė visuomenė dar silpna. Bet ar neapykanta kitaip manančiam, etikečių klijavimas, pasirinktinų verslo kompanijų demonizavimas padės pilietinę visuomenę pastatyti ant kojų?

Jeigu pasėti neapykantą laisvės pagrindui – privačiai nuosavybei, sunaikinti paskutinius autoritetus siektų tik R.Paksas, „abonentas“ ar A. Paleckis, dar būtų suprantama.

Bet tai, kad su neonaciais ir neokomunistais broliaujasi net liberalai, ar neatrodo bent kiek nenatūralu? Senas kaip pasaulis principas: mano priešo priešas yra mano draugas. Kai gali su pačiu velniu susidėti, kad tik kaip nors laimėtum.

Gerai, politikams tai įprasta. Tačiau ką šis ciniškas politikos principas turi bendra su pilietinės visuomenės kūrimu? Ar tai reiškia, kad ir vadinamieji pilietininkai žaidžia tuos pačius Seimo žaidimėlius?

Tad gal laikas šiek tiek pristabdyti arklius? Tai tik vienas įstatymas. O saulė švies ir rytoj, kai prezidentas jau bus pasirašęs atominį įstatymą.

Patikėkite, Lietuva išliks ir gal net šį tą laimės.

Lygiai taip pat saulė švies ir jei V. Adamkus vetuos įstatymą. Tik atominės elektrinės ir elektros tiltų į Vakarus nebus daug ilgiau nei pirmuoju atveju.

Kremliuje bus viena nedidele švente daugiau.

Mokėsime rusams ne tiktai už dujas ir naftą, bet ir už elektrą tiek, kiek Maskva paprašys. Bet Lietuva vis tiek bus.

Atominės elektrinės statybos plane slypi pavojų? Taip, slypi, o kur be jų? Įstatyme dėl PVM lengvatų vaisiams ir daržovėms korupcijos dešimt kartų daugiau, bet prieš jį protestavo tik keli rimti ekonomistai.

Tad kodėl dabar taip taškomasi seilėmis, V. Adamkui po nosimi brukama R. Paksui parašyta daina?

Gal visiems pažiūrėti į save iš šalies. Ar Lietuvai karas paskelbtas? Ką pasieksime su amžina „pergalė arba mirtis“ retorika? „Marksistinių paksistinių paleckinių trubadūrų Lietuva“, – liberalų suvažiavime Kaune į šį klausimą atsakė konservatorių vadas A. Kubilius.

Atsakymas teisingas, o praktika?

Tarp marksistinių paksistinių paleckinių trubadūrų krikšto motinų ir nekritiškų tetų – ir pati Tėvynės sąjunga. Kad tik konservatoriams ir liberalizmą pamiršusiems liberalams netektų vėliau graužtis.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


V. Landsbergis įspėja, jog kai žlugs „Leo LT“ projektas, kaltų nebus

2008 12 29

Atsimenu labai puikiai, kai perspėjome, kad „Leo“ labai gerai jausis, nes ES neleidžia šito (kurti monopolijos - red.), ir nei Leonas, nei Gediminas nebus kaltas - bus kalta ES.Gediminas Kirkilas įvertino „LEO LT“ įsteigimą

2008 05 28

Visus sveikinu, manau, kad tai skaidrus sprendimas.K. Čilinskas gins piliečių interesus (1)

2008 05 07

Ką gi, nepasisekė surinkti parašų – pats mačiau, kad žmonės mielai rašosi, bet dėl reikalavimo pasakyti asmens kodus yra išsigandę. Kaip Seimo nariai mes galime teikti projektą, kuris atitinka piliečių interesus, tai aš pasistengsiu tą daryti.

http://www.alfa.lt/Naujasis „NDX energijoje“ vadovas Ignas Staškevičius apie energetikos ir farmacijos panašumus

2008 03 03

„Eurovaistinės“ – irgi didelė įmonė, reikalavusi kasdienio dėmesio, verslo kelionių. Reikia nepadaryti klaidos išduodant vaistus. Sakyčiau, čia yra nemažai panašumų su darbu „NDX energijoje“. Čia irgi negalima suklysti.Eligijus Masiulis apie „LEO LT“

2008 02 25

Liūto nevaldo niekas. Liūtas – žvėrių karalius, kuris kitus valdo.

http://www.alfa.lt/


 
© 2007 Trigalvis Slibinas