Bendra informacija
 Nuomonės
 Spaudos archyvas
 Įstatymai
 Sutartys
 LR Seimo posėdžių stenogramos
 Sentencijos

   Rekomenduojame:

 
Nuomonės
 
  Prezidentas ant socialdemokratų bėgių

Jurga Tvaskienė, „Lietuvos žinios“
2008 02 12

Prezidentas penkiolika minučių stovėjo prie lango (pasislėpęs už užuolaidų?). Stebėjo prie prezidentūros susibūrusius žmones. Tačiau taip ir neišdrįso išeiti pasikalbėti su savo piliečiais.

Su tais, kurie dar nemoko savo vaikų, kad užaugus iš Lietuvos reikia emigruoti kuo skubiau. Su tais, kurie savo buvimu Daukanto aikštėje mėgino parodyti, kad Lietuva jau turbūt pasiekė dugną, ir dabar tik prezidento valioje nuspręsti: liekame ten, susitaikę su iš tiesų putiniškais tyčiojimosi iš demokratijos metodais, ar vis dėlto pradedame kapanotis į viršų - atsispirdami įtakoms, pinigams ir rinkiminėms partijų isterijoms.

Tik vėliau, saugioje prezidentūros priebėgoje, Valdas Adamkus žurnalistams prasitarė „širdimi buvęs su tauta“, bet čia pat pridūrė manąs, kad visos Lietuvos energetikos ateitį nulemsiąs sprendimas dėl „Leo LT“ įsigalėjimo neturėtų būti priimamas per mitingus.

Pasamprotavo. Ir žengė į tą pusę, kur jau įsitvirtino Irenos Šiaulienės vadovaujami socialdemokratai ir kiti jų pakalikai, be sąžinės graužimo žadantys inicijuoti tyrimą prieš tuos, kurie Lietuvoje vis dar drįsta nepritarti bendrai partijos linijai.

Dar liūdniau, vos prieš metus tokios akcijos prieš prezidentą ar už prezidento blaivų protą įsivaizduoti buvo beveik neįmanoma. Kaip ir to, kad neprabėgus ir ketveriems metams po Rolando Pakso, taip ir nepanorusio atsiriboti nuo jo virveles tampiusio milijonų maišo, vėl teks išsitraukti baltus marškinius. Tada jais dėvinčiųjų moralinis vedlys buvo V. Adamkus. Dabar nerimaujama laukiant, ar ant jo paties skverno neatsiras juoda dėmė.

Iš tiesų prezidentui nelabai yra kur dėtis. Kas, jei ne jis, jau beveik pusę metų kartoja, kad nacionalinis investuotojas turėtų pradėti veikti kuo greičiau. Tarsi negirdėdamas tiek pat laiko abejonėmis besidalijančių analitikų, nematydamas sandoryje nenorinčių dalyvauti ne tik opozicijos, bet ir dalies valdančiųjų atstovų, nevartydamas 25 tūkst. stabtelėti raginančių piliečių parašų.

Nežinia, kiek įtakos prezidento apsisprendimui turi sandorį užsukę prekybininkai. Ar bent jau tie iš jų, kurie prieš pusmetį slapčia varstė prezidento kabineto duris. Prabilę apie tai vos ne V. Adamkaus sprendimo išvakarėse, dar labiau gindami šalies vadovą į kampą.

Nežinia, kiek įtakos turi ir pastaruoju metu vis aiškėjanti prezidento nuostata - tiesiog nepriimti svarbių sprendimų. Kaip, pavyzdžiui, dėl jo karštai kritikuoto, bet nedelsiant pasirašyto šių metų biudžeto projekto. Prezidentas numojęs į viską ranka - esą padaryti jis vis tiek nieko negali, tai bent išsaugo ramią galvą. O šalies vadovo sąžinę?

Dar prieš metus prezidentas mėgino parodyti, kad tikrasis šalies vadovas yra būtent jis. Patarėjų korpusas nerangiai, bet vis dėlto retkarčiais parodydavo vietą į prezidento galių sferas besibrukančiam premjerui Gediminui Kirkilui.

Bandymų suvaldyti padėtį buvo. Bet vis mažėjo. Tol, kol premjeras pradėjo anonsuoti, kaip prezidentas pasielgs vienoje ar kitoje situacijoje. Tol, kol prezidentas pradėjo elgtis kaip liepiamas.

Diena ar dvi dvejonių - ir žinosime, kur link prezidentas pasiūlys eiti Lietuvai. Tik, deja, žengus socialdemokratų ir Co tiesiamu keliu, grįžti į europines vėžes prireiks daugybės metų.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


V. Landsbergis įspėja, jog kai žlugs „Leo LT“ projektas, kaltų nebus

2008 12 29

Atsimenu labai puikiai, kai perspėjome, kad „Leo“ labai gerai jausis, nes ES neleidžia šito (kurti monopolijos - red.), ir nei Leonas, nei Gediminas nebus kaltas - bus kalta ES.Gediminas Kirkilas įvertino „LEO LT“ įsteigimą

2008 05 28

Visus sveikinu, manau, kad tai skaidrus sprendimas.K. Čilinskas gins piliečių interesus (1)

2008 05 07

Ką gi, nepasisekė surinkti parašų – pats mačiau, kad žmonės mielai rašosi, bet dėl reikalavimo pasakyti asmens kodus yra išsigandę. Kaip Seimo nariai mes galime teikti projektą, kuris atitinka piliečių interesus, tai aš pasistengsiu tą daryti.

http://www.alfa.lt/Naujasis „NDX energijoje“ vadovas Ignas Staškevičius apie energetikos ir farmacijos panašumus

2008 03 03

„Eurovaistinės“ – irgi didelė įmonė, reikalavusi kasdienio dėmesio, verslo kelionių. Reikia nepadaryti klaidos išduodant vaistus. Sakyčiau, čia yra nemažai panašumų su darbu „NDX energijoje“. Čia irgi negalima suklysti.Eligijus Masiulis apie „LEO LT“

2008 02 25

Liūto nevaldo niekas. Liūtas – žvėrių karalius, kuris kitus valdo.

http://www.alfa.lt/


 
© 2007 Trigalvis Slibinas