Bendra informacija
 Nuomonės
 Spaudos archyvas
 Įstatymai
 Sutartys
 LR Seimo posėdžių stenogramos
 Sentencijos

   Rekomenduojame:

 
Nuomonės
 
  Skant

Rūta Grinevičiūtė, Alfa.lt
2008 02 11

Artūras Paulauskas gerdamas kavą šiurkščiai nutraukė naivesnių pašnekovų pokalbį: „O jūs dar abejojat?“ Taip buvo pasakyta apie prezidento parašą ant „Leo LT“ projekto. Taip tikriausiai ir įvyks. Pats prezidentas Valdas Adamkus šliūkštelės vandens ant pavieniui rusenančių vilties žarijų.

Jis pasirašys ir atsiribos. Tiksliau – atsiribos ir pasirašys. Atsiribos, nes tas „Leo LT“ labai nesimpatiškas ir be žiedo ant skrandžio – besotis. Tačiau pasirašys, nes prezidentas yra politiškai vienišas, žmogiškai senas, o kaip vyriausiasis šalies vadybininkas – labai blogai, t. y. kryptingai informuojamas.

Sako, kad prezidentas ir nesistengia ką nors suprasti analizuodamas keletą informacijos šaltinių. Jis elgiasi taip, kaip jį užkodavo paskutinis pašnekovas. O jau „albinai“ (Lauro Bielinio, Maskvos universitete paruošto kaip maksizmo-leninizmo profesionalo) pasirūpins, kad parašo dėjimo akimirką V. Adamkaus niekas netrikdytų.

Po to, kai pasirašys, prezidentas imsis savo įvaizdžio. Mėgindamas „išsaugoti veidą“ Andriaus Mamontovo ir jo gerbėjų akyse, prezidentas visų pirma spjaus į akis tam pačiam Mamontovui. Ne už tai, kad padainavo jam tą patį, ką ir Paksui. Ne, pabars už tai, kad sujaukė tautos protus, sukėlė sumaištį... prieš Vasario 16-ąją! Bielinis, t. y. prezidentas, žino, kad prieš „majovkę“ miestas turi būti šventiškai iššluotas ir nebūti valkatų. O kas bendra tarp „Leotuvos“ ir Vasario 16-osios? Čia jau kitas klausimas. Ekscelencija nuo jo atsiriboja. Jis savo istorinį parašą suraitys keliomis dienomis anksčiau.

Mamontovų sujauktiems protams ekscelencija pamėgins paporinti apie sunkią valstybės vadovo (čia, suprask, jo) dalią rinktis tarp blogo ir dar blogesnio. Bus pasakyta, kad blogiau už „levo“ įsigalėjimą yra G. Kirkilo Vyriausybės žlugimas. O Kirkilas juk pasakė: nepasirašysit – atsistatydinsiu.

Neatsistatydins, žinoma, ne toks jis kvailas - antrą kartą sukombinuoti taip aukštai niekada nepavyks. Tai, kad G. Kirkilas neatsistatydins, rodo ir, berods, Mykolo Burokevičiaus auklėtinės Irenos Šiaulienės (disertacija „Lietuvos komjaunimas – Komunistų partijos pagalbininkas kovojant už socialistinės revoliucijos pergalę ir jos stiprinimą Lietuvoje 1940–1941 m.“) iniciatyva tirti nebalsavusiųjų už „levą“ slaptuosius motyvus. Juk turėjo būti „jedinoglasno“ (išvertus iš sovietinio vienpartinio slengo – „vienbalsiai“)!

Akivaizdu, bet kol kas vis dar neįtikėtina: „albinai“ su savo rėmėjais – oligarchais ir antstatu – socialdemokratų partija aplenks patį Paksą su jo revoliucija. Jie pirmi mėgins siūlyti Lietuvai pailsėti nuo demokratijos. Neįtikėtina, bet įmanoma: pakeiti neištikimą Muntianą kažkuriuo labiau savu, tas, jei (kai) pareigas einančiam ekscelencijai pasidaro negera, perima valstybės vairą, o tada jau jokia Konstitucija nebaisi. Jei kas nesuprato, tai šioje pastraipoje buvo pasvarstyta apie visos Lietuvos kirkilizaciją Putino Rusijos pavyzdžiu.

Viskas rimties ir stabilumo vardan. Jeigu tik pakaks to, ko V. Adamkus ilgėjosi prieš trejetą metų sakydamas savo garsiąją kalbą apie oligarchus. Jis tada ilgėjosi „valingų politinių sprendimų“, kuriais būtų ryžtingai sustabdytas oligarchijos įsigalėjimas. Dabar jis pasirašys po valingu politiniu sprendimu, pagimdysiančiu tą oligarchiją. Gal kas nors ir pastebės skirtumą, bet ne ekscelencija.

Ekscelencija pats sąskaitų už elektrą neapmoka. Ir kai „Leo LT“ (jis ir Žilvinas Marcinkevičius) sako, kad atominė bus statoma iš „Leo LT“ pinigų, prezidentui tai nerėžia ausies. Jam neateina į galvą, kad „Leo LT“ neturi kitų pinigų, išskyrus tuos, kuriuos sumokės vartotojai už elektrą.

Išgyvenimas iš algos po to, kai sumoki mokesčius ir tampi toje garsiojoje prezidento kalboje apie oligarchus apraudota vargo klase, prezidentui nėra asmeninės patirties dalykas. Ir už rezidencijos šildymą moka ne jis. Ir už remontus. Be to, jis – vienas iš tų retų žmonių, kurį Lietuvoje gydo nemokamai ir gerai. Net ir išeiginius jo kostiumus apmoka biudžetas. Iš kur jam žinot, ką reiškia 400 litų už mėnesį šilumos 60 kv. metrų bute šiltą žiemą, 80 centų už kilovatvalandę arba euras už litrą benzino? Nežinojimas visuomet buvo V. Adamkaus alibi. Už tai mes jį ir mylime.

http://www.alfa.lt/


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


V. Landsbergis įspėja, jog kai žlugs „Leo LT“ projektas, kaltų nebus

2008 12 29

Atsimenu labai puikiai, kai perspėjome, kad „Leo“ labai gerai jausis, nes ES neleidžia šito (kurti monopolijos - red.), ir nei Leonas, nei Gediminas nebus kaltas - bus kalta ES.Gediminas Kirkilas įvertino „LEO LT“ įsteigimą

2008 05 28

Visus sveikinu, manau, kad tai skaidrus sprendimas.K. Čilinskas gins piliečių interesus (1)

2008 05 07

Ką gi, nepasisekė surinkti parašų – pats mačiau, kad žmonės mielai rašosi, bet dėl reikalavimo pasakyti asmens kodus yra išsigandę. Kaip Seimo nariai mes galime teikti projektą, kuris atitinka piliečių interesus, tai aš pasistengsiu tą daryti.

http://www.alfa.lt/Naujasis „NDX energijoje“ vadovas Ignas Staškevičius apie energetikos ir farmacijos panašumus

2008 03 03

„Eurovaistinės“ – irgi didelė įmonė, reikalavusi kasdienio dėmesio, verslo kelionių. Reikia nepadaryti klaidos išduodant vaistus. Sakyčiau, čia yra nemažai panašumų su darbu „NDX energijoje“. Čia irgi negalima suklysti.Eligijus Masiulis apie „LEO LT“

2008 02 25

Liūto nevaldo niekas. Liūtas – žvėrių karalius, kuris kitus valdo.

http://www.alfa.lt/


 
© 2007 Trigalvis Slibinas