Bendra informacija
 Nuomonės
 Spaudos archyvas
 Įstatymai
 Sutartys
 LR Seimo posėdžių stenogramos
 Sentencijos

   Rekomenduojame:

 
Nuomonės
 
  Premjeras siūlys steigti nacionalinio investuotojo priežiūros komitetą

Vyriausybe.lt
2008 02 12

Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas padėkojo Prezidentui Valdui Adamkui už pasirašytas Atominės elektrinės įstatymo pataisas ir, atsižvelgdamas į šalies vadovo laiške išsakytas pastabas ir įpareigojimus, siūlys Vyriausybei suformuoti specialų nacionalinio investuotojo priežiūros komitetą, kuris kontroliuotų ir koordinuotų valstybės kaip akcininko interesų LEO LT atstovavimo veiklą ir teiktų atitinkamus pasiūlymus Vyriausybei dėl šios veiklos nuolatinio tobulinimo.

Pridedame Ministro Pirmininko pareiškimo tekstą:

„Šiandien Prezidentas Valdas Adamkus pasirašė Atominės elektrinės įstatymo pataisas.

Norėčiau padėkoti Jo Ekscelencijai Prezidentui už priimtą sprendimą, kurio teisingumu aš asmeniškai neabejoju.

Esu įsitikinęs, kad Atominės elektrinės įstatymas yra tvirtas teisinis pagrindas naujos atominės elektrinės Lietuvoje projekto įgyvendinimui bei strateginio tikslo - kompleksiškai integruoti Lietuvos elektros energetikos sistemą į Europos Sąjungos sistemas ir elektros energijos vidaus rinkas – pasiekimui.

Neabejoju, kad tai svari investicija į visų Lietuvos žmonių ateitį. Tai sprendimas, kuris atneš visuomenei naudą ir sustiprins pasitikėjimą mūsų valstybe. Tik tam reikia šiek tiek laiko. Mes dirbsime, kad šio laiko reikėtų nedaug, kad priimti sprendimai duotų teigiamus rezultatus kuo greičiau.

Esu įsitikinęs, kad ilgai laukti nereikės. LEO LT dar nesukurtas parodė savo galią. Štai per neseniai įvykusį keturšalį Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Estijos ūkio ministrų susitikimą tuoj po įstatymo priėmimo Seime, mes jutome mūsų partnerių pagarbą ir pasitikėjimą mumis, kaip žmonėmis, kurių žodžiai nesiskiria nuo darbų, kurie ne tik sugeba sukurti ambicingus planus, bet ir žengia realius žingsnius jų įgyvendinimui.
Dabar mūsų laukia pats atsakingiausias laikotarpis – nuo kalbų pereiti prie darbų. Vyriausybė yra pasirengusi nedelsiant suformuoti nacionalinį investuotoją ir pradėti konkrečių projektų įgyvendinimą.

Be abejo, turės būti atsižvelgtą į Prezidento pateiktas rekomendacijas dėl nacionalinio investuotojo sukūrimo. Ūkio ministrui Vytui Navickui yra pavesta su UAB „NDX energija“ atstovais suderinti atitinkamus sprendimus dėl Prezidento pasiūlymų realizavimo bei parengti galutinius sandorių tekstus ir pateikti juos Vyriausybei tvirtinti.

Ne mažiau svarbu nei nacionalinio investuotojo suformavimas yra tinkamai pasiruošti valstybės interesų atstovavimui šioje bendrovėje. Įstatymo projekto svarstymo metu iš visuomenės, žiniasklaidos ir kompetentingų valstybės institucijų vadovų esame išgirdę nemažai kritinių pastabų dėl valstybės gebėjimų užtikrinti savo interesų atstovavimą akcinėse bendrovėse. Tuo tikslu siūlysiu Vyriausybei suformuoti specialų nacionalinio investuotojo priežiūros komitetą, kuris kontroliuotų ir koordinuotų valstybės kaip akcininko interesų LEO LT atstovavimo veiklą ir teiktų atitinkamus pasiūlymus Vyriausybei dėl šios veiklos nuolatinio tobulinimo. Komiteto darbe siūlysiu dalyvauti Valstybės saugumo departamento, Valstybės kontrolės, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos, bei atitinkamų ministerijų atstovams.

Be to, kaip ir numato Atominės elektrinės įstatymas, turės būti parengtas ir įgyvendintas valstybei nuosavybės teise priklausančių akcijų suteikiamų teisių LEO LT įgyvendinimo tvarkos aprašas.

Tačiau esminiu faktoriumi, be abejo, yra konkretūs žmonės, kurie užims vietas nacionalinio investuotojo LEO LT stebėtojų taryboje ir valdyboje. Būtina užtikrinti, kad šias pozicijas užimtų nepriekaištingos reputacijos, kompetentingi, ne tik akcininkų, bet ir visuomenės pasitikėjimą turintys asmenys. Nacionalinio investuotojo bendrovės stebėtojų taryboje valstybė turės mažiausiai 7 iš 11 vietų, į kurias, mano manymu, galima paskirti žinomas visuomenėje asmenybes, mokslininkus, strateginį požiūrį į šalies energetinį saugumą turinčius asmenis.

Dabar turime visas galimybes tapti regiono lyderiais energetikos srityje. Turime realizuoti jau esamą patirtį bei žinias branduolinės energetikos srityje, o taip pat pagaliau išmokti pasinaudoti mūsų geopolitinės padėties, esančios tarp rytų ir vakarų, sankirtoje su trimis elektros energetikos sistemomis (UCTE, Nordel ir UPS/IPS), teikiamais privalumais.

Kviečiu visus pamiršti buvusius ginčus, nuoskaudas bei tarpusavio nepasitikėjimą ir imtis konkretaus darbo, kurio vaisiai duos naudos daugeliui mūsų šalies piliečių kartų į ateitį.

Ministras Prmininkas Gediminas Kirkilas“

http://www.vyriausybe.lt/


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


V. Landsbergis įspėja, jog kai žlugs „Leo LT“ projektas, kaltų nebus

2008 12 29

Atsimenu labai puikiai, kai perspėjome, kad „Leo“ labai gerai jausis, nes ES neleidžia šito (kurti monopolijos - red.), ir nei Leonas, nei Gediminas nebus kaltas - bus kalta ES.Gediminas Kirkilas įvertino „LEO LT“ įsteigimą

2008 05 28

Visus sveikinu, manau, kad tai skaidrus sprendimas.K. Čilinskas gins piliečių interesus (1)

2008 05 07

Ką gi, nepasisekė surinkti parašų – pats mačiau, kad žmonės mielai rašosi, bet dėl reikalavimo pasakyti asmens kodus yra išsigandę. Kaip Seimo nariai mes galime teikti projektą, kuris atitinka piliečių interesus, tai aš pasistengsiu tą daryti.

http://www.alfa.lt/Naujasis „NDX energijoje“ vadovas Ignas Staškevičius apie energetikos ir farmacijos panašumus

2008 03 03

„Eurovaistinės“ – irgi didelė įmonė, reikalavusi kasdienio dėmesio, verslo kelionių. Reikia nepadaryti klaidos išduodant vaistus. Sakyčiau, čia yra nemažai panašumų su darbu „NDX energijoje“. Čia irgi negalima suklysti.Eligijus Masiulis apie „LEO LT“

2008 02 25

Liūto nevaldo niekas. Liūtas – žvėrių karalius, kuris kitus valdo.

http://www.alfa.lt/


 
© 2007 Trigalvis Slibinas