Bendra informacija
 Nuomonės
 Spaudos archyvas
 Įstatymai
 Sutartys
 LR Seimo posėdžių stenogramos
 Sentencijos

   Rekomenduojame:

 
Nuomonės
 
  Kieno teisingas sprendimas?

Vanda Zaborskaitė, „Lietuvos žinios“
2008 02 13

Norėčiau įsiterpti į aistringus ginčus, kurie šiuo metu siaučia Lietuvoje, tai - energetikos problemų svarstymas. Tiesa, šiais klausimais esu profanė, neišmanau nei ekonomikos, nei technikos dalykų. Tačiau mane ramina tai, kad tuose ginčuose masiškai dalyvauja žmonės, kurie vargu ar yra labiau kompetentingi negu aš: tai visi tie demonstrantai, apgulę prezidentūrą ir siekiantys paveikti bei paprotinti mūsų šalies prezidentą, visi tie jaunuoliai su oro balionais, visos kitos tokių kaip aš piliečių minios. Jeigu jie gali, vadinasi, galiu ir aš.

Ginčijasi dvi šalys. Viena - tai Vyriausybė ir Seimo valdančioji dauguma (tiesa, labai nežymi), kita - opozicinės partijos (bet ne visos: „darbiečiai“ balsavo kartu su valdančiaisiais). Demonstracijas, piketus rengia oponuojantieji. Juos palaiko didelė dalis žiniasklaidos, kai kurie politologai, politikos komentatoriai, visuomenės kritikai, nemažai visuomeninių organizacijų. Tai, kas man iškart sukelia įtarimą, - tarp demonstrantų besiplaikstanti murzininkų vėliava, minioje besimaišantis jau seniai matytas Mažonas, atsirandantis ten, kur reikia kelti sąmyšį. Taip pat tai, kad čia yra partija „Tvarka ir teisingumas“, kuri visur daro tik netvarką.

Dar didesnį įtarimą, o veikiau - nepritarimą kelia visų tų demonstrantų retorika. Tiesa, ji nėra vienalytė, greičiau - prieštaringa. Viena vertus, tie žmonės teigia palaikantys valstybės vadovą, kita vertus, savo šūkiais įžeidinėja jį, žemina ir niekina. Demonstrantai ragina prezidentą neparduoti Lietuvos, neatiduoti jos į oligarchų rankas, nepasirašyti pražūtingo įstatymo, nepalaikyti nusikaltėliškos Vyriausybės. Bet argi galima žmogų, kurį gerbi, raginti neparsiduoti, nenusilenkti Lietuvai priešiškoms jėgoms, neparduoti Lietuvos?! Vadinasi, tu manai, kad jis galėtų visa tai padaryti? Kad jis toks silpnas ir nesusivokiantis, toks silpnaprotis ir silpnavalis, kad jam reikalinga po langais demonstruojančios minios parama? Kuri neva viską mato ir supranta geriau už jį? Man atrodo, jog demonstracijų organizatorių pasirinkta strategija yra ne tik netinkama, bet ir nepadori.

Žiniasklaida irgi dažnai peržengia padorumo ribas, ypač santykių su prezidentu ribas. Nekalbu apie geltonąją spaudą (pvz., „Laisvą laikraštį“), iš kurios padorumo laukti beprasmiška. Į solidumą pretenduojantys dienraščiai taip pat leidžia sau su purvais maišyti prezidentą, visaip jį užgaulioti ir žeminti. Taip elgiasi ir ne viena televizijos laida, teigianti, kad jei prezidentas veiks savo galva, tada vetuos įstatymo pataisas, o jei ne - pasirodys nesavarankiškas ir priklausomas nuo Lietuvai priešiškų jėgų. Kartais panašiai kalba LTV antrojo kanalo „Sankirtos“.

Niekur kitur Vakaruose valstybės vadovas taip nepuolamas ir nedrabstomas gatvės žargonu, nebent kokioje atsilikusioje Afrikos šalyje. Partinės aistros, grupinės ir asmeninės ambicijos neleidžia susitaikyti su prezidento politine išmintimi, jeigu ji stengiasi palaikyti valstybės valties pusiausvyrą gana audringoje politikos jūroje, jeigu jo stiprus ir ramus intelektas ieško valstybei geriausio sprendimo.

Kaip ir dauguma Lietuvos žmonių, neišmanau nei ekonomikos, nei gamybos technologijų. Tad kas gi lieka tokiems kaip aš? Man regis, reikia pasirinkti savo darbo specialistus, kurie sugeba pateikti įtikimus argumentus, o ne vadovautis minios lozungais. Mane įtikina neseniai per televiziją savo požiūrį išdėstę VSD vadovas Povilas Malakauskas, mąstantis dešiniuoju pusrutuliu, Valstybės kontrolės vadovė Rasa Budbergytė, STT vadovas Žimantas Pacevičius. Jie tvirtino dabar siūlomose energetikos įstatymo pataisose neįžiūrintys neskaidrumo ir žadėjo atidžiai sekti tolesnę LEO kūrimo ir veiklos eigą. Kodėl turiu nepasitikėti jais, o pasitikėti tokiais gatvės tribūnais kaip Mažonas arba „Tvarkos ir teisingumo“ apaštalai?

O ką apie tai mano prezidentas, kaip jis apsispręs? Man regis, valstybės vadovas tai padarys savo galva, apmąstęs visus jam pateiktus argumentus. Neabejoju, kad Lietuvai jo sprendimas bus teisingiausias ir naudingiausias.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


V. Landsbergis įspėja, jog kai žlugs „Leo LT“ projektas, kaltų nebus

2008 12 29

Atsimenu labai puikiai, kai perspėjome, kad „Leo“ labai gerai jausis, nes ES neleidžia šito (kurti monopolijos - red.), ir nei Leonas, nei Gediminas nebus kaltas - bus kalta ES.Gediminas Kirkilas įvertino „LEO LT“ įsteigimą

2008 05 28

Visus sveikinu, manau, kad tai skaidrus sprendimas.K. Čilinskas gins piliečių interesus (1)

2008 05 07

Ką gi, nepasisekė surinkti parašų – pats mačiau, kad žmonės mielai rašosi, bet dėl reikalavimo pasakyti asmens kodus yra išsigandę. Kaip Seimo nariai mes galime teikti projektą, kuris atitinka piliečių interesus, tai aš pasistengsiu tą daryti.

http://www.alfa.lt/Naujasis „NDX energijoje“ vadovas Ignas Staškevičius apie energetikos ir farmacijos panašumus

2008 03 03

„Eurovaistinės“ – irgi didelė įmonė, reikalavusi kasdienio dėmesio, verslo kelionių. Reikia nepadaryti klaidos išduodant vaistus. Sakyčiau, čia yra nemažai panašumų su darbu „NDX energijoje“. Čia irgi negalima suklysti.Eligijus Masiulis apie „LEO LT“

2008 02 25

Liūto nevaldo niekas. Liūtas – žvėrių karalius, kuris kitus valdo.

http://www.alfa.lt/


 
© 2007 Trigalvis Slibinas