Bendra informacija
 Nuomonės
 Spaudos archyvas
 Įstatymai
 Sutartys
 LR Seimo posėdžių stenogramos
 Sentencijos

   Rekomenduojame:

 
Nuomonės
 
  Seimavimą reguliuoja dvasia

Akademikas Antanas Kudzys
2008 02 14

Kalbama ir rašoma, kad šalies valdžia priklauso ne prezidentui, Seimui ir Vyriausybei, bet neaiškios kilmės ir sudėties valstybininkų ar oligarchų grupei, vadinamai klanu. Tačiau pamažu aiškėja, kad Lietuvą praktiškai valdo ne šis klanas, o jo dvasia. Taip kaip įstatymų vykdymą nusako ne Konstitucija, o jos dvasia.

Šalies vadovai pasauliui skelbia, kad statysime didelę atominę elektrinę ir tiesime tiltus į Švediją bei Lenkiją, tačiau tuo pat metu statomos ir plečiamos dujų bei kito kuro elektrinės. Tai rodo, kad neturime energetikos strategijos, o tik jos dvasią, kuri ir sukėlė dabartinį energetinį sąmyšį. Blogiausia, jog minėto klano dvasia aptemdė kai kurių Seimo narių protus.

Svarstydama Seime atominės elektrinės nacionalinio investuotojo įstatymo pataisas opozicija pasiūlė, kad Vyriausybės (ar klano dvasios) inspiruojamas statytojas (užsakovas) „Leo LT“ būtų įpareigotas pastatyti šią elektrinę ir nutiesti elektros tiltus į Švediją bei Lenkiją. Visiems (ir klanui) aišku, jog be šios pataisos nacionalinio investuotojo įstatymas bevertis.

Ekonomikos komiteto pirmininkė Birutė Vėsaitė, matyt, dvasios apsėsta, šio komiteto vardu aiškino ne tik Seimo nariams, bet ir visai Lietuvai, kad minėta pataisa negali būti įrašyta į įstatymą, nes nacionalinis investuotojas „Leo LT“ ne stato, o yra užsakovas. Tuo komiteto pirmininkė ir jai pritarę Seimo nariai pademonstravo savo neišprusimą. Juk seimuojant įstatymus negalima ignoruoti lietuvių kalbos taisyklių ir LR statybos įstatymo terminų.

Statybos įstatyme parašyta: „Statytojas (užsakovas) – Lietuvos ar užsienio valstybės fizinis ar juridinis asmuo, kuris investuoja lėšas į statybą ir kartu atlieka užsakovo funkcijas.“ Sutapatinti statytojo ir statybininko terminų negalima, nes statybininkas (rangovas) tik užsiima statybos ir tiesybos darbais. Analogiškai nevalia tapatinti terminų: rašytojas (literatūros kūrėjas) ir raštininkas (raštvedys) arba kiaulininkystė ir kiaulystė.

Prezidento V. Adamkus patvirtino Seimo įstatymą, bet galutinis sprendimas priklauso Seime slankiojančiai klano dvasiai. Mus jaudina, ar prezidento patarėjus jau užvaldė lietuvių klabą niekinanti ir visuomenę kvaila laikanti klano dvasia, ar dar nespėjo.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


V. Landsbergis įspėja, jog kai žlugs „Leo LT“ projektas, kaltų nebus

2008 12 29

Atsimenu labai puikiai, kai perspėjome, kad „Leo“ labai gerai jausis, nes ES neleidžia šito (kurti monopolijos - red.), ir nei Leonas, nei Gediminas nebus kaltas - bus kalta ES.Gediminas Kirkilas įvertino „LEO LT“ įsteigimą

2008 05 28

Visus sveikinu, manau, kad tai skaidrus sprendimas.K. Čilinskas gins piliečių interesus (1)

2008 05 07

Ką gi, nepasisekė surinkti parašų – pats mačiau, kad žmonės mielai rašosi, bet dėl reikalavimo pasakyti asmens kodus yra išsigandę. Kaip Seimo nariai mes galime teikti projektą, kuris atitinka piliečių interesus, tai aš pasistengsiu tą daryti.

http://www.alfa.lt/Naujasis „NDX energijoje“ vadovas Ignas Staškevičius apie energetikos ir farmacijos panašumus

2008 03 03

„Eurovaistinės“ – irgi didelė įmonė, reikalavusi kasdienio dėmesio, verslo kelionių. Reikia nepadaryti klaidos išduodant vaistus. Sakyčiau, čia yra nemažai panašumų su darbu „NDX energijoje“. Čia irgi negalima suklysti.Eligijus Masiulis apie „LEO LT“

2008 02 25

Liūto nevaldo niekas. Liūtas – žvėrių karalius, kuris kitus valdo.

http://www.alfa.lt/


 
© 2007 Trigalvis Slibinas