Bendra informacija
 Nuomonės
 Spaudos archyvas
 Įstatymai
 Sutartys
 LR Seimo posėdžių stenogramos
 Sentencijos

   Rekomenduojame:

 
Nuomonės
 
  Slibinas ir Vasario 16-oji

Saulius Stoma, Delfi.lt
2008 02 14

Vasario 16-osios išvakarėse nejučiomis imi galvoti apie signatarus ir apskritai apie parašo vertę. Prieš 90 metų saujelė okupuotos šalies drąsuolių tautos vardu pareiškė atkuriantys Lietuvos valstybę. Jie tikėjo stebuklu, ir stebuklas įvyko.

Lietuvos valstybė turėjo būti nepriklausoma ir demokratinė. Daug vargo buvo dėl nepriklausomybės, tačiau dar daugiau – dėl demokratijos. Nebuvo jos pakankamai prieškario metu, nėra ir dabar.

Valstybininko Smetonos autoritarinį rėžimą dar galima pateisinti – vidiniai ir išoriniai pavojai buvo akivaizdūs. Nebuvo tvirtai susiformavusi nei pati tauta, nei geopolitinė laisvės galimybė. Tautinė valstybininkų ideologija iš dalies buvo savalaikė.

Dabar jau turime ir neabejotinai susiformavusią tautą, ir per visą Lietuvos tūkstantmetį nepatirtą išorinį saugumą. Turime tiesiog idealias sąlygas pilnutinei demokratijai skleistis. Bet nesugebame tuo pasinaudoti.

Kodėl? Visų pirma – dėl subjektyvių veiksnių. Dėl egoizmu paremto elitistinio arba etatistinio mąstymo ir nomenklatūrinės paprotinės teisės: VALDŽIA ŽINO GERIAU.

Ypatingai gaila, kad šitam pasenusiam ir ydingam mąstymui apgaulingą Vakarų prabą buvo suteikęs antrosios kadencijos Valdas Adamkus.

Tačiau dabar jau abejonės baigėsi. Iš daugelio labai gerbiamo Prezidento teliko fikcija. Valstybininkas žlugo aršioje „valstybininkų“ apsuptyje. Geras ir nuolaidus žmogus galutinai virto blogu politiku.

Lyderystės krizė! Štai dar viena visuomenės bėda. Ir ne apačios dėl visko kaltos, kaip dažnai bandoma vaizduoti, o elitas. Tai jis nesugeba atlikti įkvepiančio vedlio funkcijos. Tai jis neprisiima atsakomybės už tautos likimą.

Kodėl? Nes yra tragiškai atitrūkęs nuo „žmogaus iš gatvės“ ir vadovaujasi ciniška „valstybininkų“ ideologija.

Dėdamas parašą po atvirai oligarchiniu LEO projektu, Prezidentas nusigręžė nuo visuomenės ir sudavė skaudų smūgį demokratijai. Dėl kol kas mums sunkiai suprantamų motyvų Valdas Adamkus tapo SLIBINO KOALICIJOS nariu.

Taigi artimiausiu metu demokratija Lietuvoje patirs lemiamą išbandymą – oligarchijos aktas pasirašytas! Dabar jau turi užvirti kruvina kova. „Maximos“ pergalė būsimuose Seimo ir Prezidento rinkimuose reikštų demokratijos atidėjimą tolimai ateičiai.

Ar kartais nesutirštinu spalvų? Ne, nes logika čia labai elementari. Tokiomis priešpriešos aplinkybėmis padėdamas savo parašą, Prezidentas garantavo iškreiptą ir korupcinį būsimų rinkimų pobūdį. Čia jau nebus skaidraus pasirinkimo tarp įvairių idėjų ir ateities scenarijų. Pasirinkimai bus tik du – už „Maximą“, ar prieš.

Rinkimų rezultatai lems vienos kompanijos kelių milijardų naudą. Visiems, stebėjusiems šios kompanijos agresyvumą, klausimų nekyla. Komisiniai bus fantastiški. Taigi gali atsitikti ir taip, kad opozicijos apskritai neliks.

Paskutines abejones išsklaidė vienos slibino galvos prodiusuotas LTV „Forumas“, vainikavęs visą purviną viešųjų ryšių kampaniją. Kiek pastebėjau šnekėdamasis su žmonėmis – tai daugeliui atvėrė akis. Žilvinas Marcinkevičius ir jo atstovaujamos galios klapčiukai pasirodė visu „gražumu“.

„Hienomis, kaukiančiomis prieš mėnulį,“ visuomenės atstovai jau senokai nebuvo vadinami. Ir visa tai – visuomeninio transliuotojo valdose! O šūkis „NEKIŠKIT RANKŲ Į SVETIMĄ KASĄ“, matyt, taps chrestomatiniu.

Pagal tą patį juodųjų technologijų scenarijų į pirmą oligarchijos ruporo puslapį buvo išmesta „falšifkė“ apie neva siūlytą 50 litų užmokestį protesto mitingo dalyviams. Taigi, įpročiai tie patys, kaip ir prieš 20 metų, minint Vasario 16-ąją. Kažkokie kvailiai eina mitinguoti? Jie arba nupirkti, arba turi psichologinių problemų.

Tuo buvo apkaltintas ir pats solidžiausias ekspertas Raimondas Kuodis. Kodėl elgiamasi taip grubiai? Todėl, kad įtikinamų kontrargumentų jo kritikai taip ir nebuvo surasta.

Esi akivaizdžiai neteisus? Pulk ir sudorok asmenį, kuris drįsta tai pasakyti!

Iš tikrųjų, čia labai tiktų Irenos Šiaulienės disertacijos pavadinimas: „Lietuvos komjaunimas – Komunistų partijos pagalbininkas kovojant už socialistinės revoliucijos pergalę ir jos stiprinimą Lietuvoje...“ Tik komjaunuoliai ir komunistai turi jau kitus pavadinimus, o socializmą pakeitė oligarchija.

Taip! Iš dalies teisūs sakantys, kad LEO kuriamas pakankamai skaidriai. Čia kaip apiplėšimas viduryje turgaus aikštės. Tačiau išdrįsusiems šaukti „LAIKYKIT VAGĮ!“, atsakoma: „tu pats vagis“. Arba: „kodėl nesilaikai neutraliteto ir drįsti abejoti nieko nemačiusio gero žmogaus autoritetu?“

Tačiau kaip Prezidentas galėjo nepastebėti, kad ši afera yra akivaizdžiai antikonstitucinė? Ji pažeidžia lygybės ir teisingumo principą ir netgi pačius esminius mūsų Konstitucijos straipsnius, kurių dvasia buvo įtvirtinta Vasario 16-osios akte:

„Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika. Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai. Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių.“

O gal čia tik koks hienų kauksmas, ponai Marcinkevičiau ir Co?

Normalūs valstybininkai, siūlydami kokį planą, kaip tvarkyti viešuosius reikalus, visų pirma turi įtikinti pačią visuomenę. Tai – demokratijos abėcėlė. Tačiau dabar jau akivaizdu, kad LEO projekto gerumu įtikinti nepavyko. Atvirkščiai! Kuo daugiau buvo stengiamasi, tuo greičiau augo netikinčiųjų skaičius.

Demokratinei valdžiai vien šito pakaktų sustoti. Net nepaisant geras tas projektas ar ne.

Deja, demokratinės valdžios mes neturime...

Gal ji dar užgims įkvėpta Vasario 16-osios? Gal pakils nuo apspjaudyto gatvės grindinio ir pabels į prašmatniųjų rūmų duris?

Nes tie rūmai aklinai uždangstytais langais jau atrodo pamėkliškai tušti.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


V. Landsbergis įspėja, jog kai žlugs „Leo LT“ projektas, kaltų nebus

2008 12 29

Atsimenu labai puikiai, kai perspėjome, kad „Leo“ labai gerai jausis, nes ES neleidžia šito (kurti monopolijos - red.), ir nei Leonas, nei Gediminas nebus kaltas - bus kalta ES.Gediminas Kirkilas įvertino „LEO LT“ įsteigimą

2008 05 28

Visus sveikinu, manau, kad tai skaidrus sprendimas.K. Čilinskas gins piliečių interesus (1)

2008 05 07

Ką gi, nepasisekė surinkti parašų – pats mačiau, kad žmonės mielai rašosi, bet dėl reikalavimo pasakyti asmens kodus yra išsigandę. Kaip Seimo nariai mes galime teikti projektą, kuris atitinka piliečių interesus, tai aš pasistengsiu tą daryti.

http://www.alfa.lt/Naujasis „NDX energijoje“ vadovas Ignas Staškevičius apie energetikos ir farmacijos panašumus

2008 03 03

„Eurovaistinės“ – irgi didelė įmonė, reikalavusi kasdienio dėmesio, verslo kelionių. Reikia nepadaryti klaidos išduodant vaistus. Sakyčiau, čia yra nemažai panašumų su darbu „NDX energijoje“. Čia irgi negalima suklysti.Eligijus Masiulis apie „LEO LT“

2008 02 25

Liūto nevaldo niekas. Liūtas – žvėrių karalius, kuris kitus valdo.

http://www.alfa.lt/


 
© 2007 Trigalvis Slibinas