Bendra informacija
 Nuomonės
 Spaudos archyvas
 Įstatymai
 Sutartys
 LR Seimo posėdžių stenogramos
 Sentencijos

   Rekomenduojame:

 
Nuomonės
 
  Atominė elektrinė - tikėjimas ir netikėjimas

Tomas Čyvas, Balsas.lt
2008 02 21

Kol kas lieka tikėti Prezidento maldomis ir užkeikimais.

Išties - po muštynių kumščiais nemojuojama. „Leo LT“ gimė ir auga, stiprėja. Mokosi vaikščioti, kaip ir kiti padarėliai. Prezidentas tiki, kad viskas bus gerai. Norėčiau ir aš tikėti, tačiau reikia kažkokio keisto naivumo viruso.

„Šiandien išsiunčiau laišką Ministrui Pirmininkui. Įpareigojau Vyriausybę peržiūrėti esamas sutartis, kuriomis būtų sustiprintas valstybės interesų atstovavimas ir priežiūros mechanizmai. Pasiūlymus tam turi pateikti valstybinės priežiūros ir kontrolės institucijos.“ (www.president.lt 2008 02 12)“

Tai V. Adamkaus žodžiai, su kuriais, beje, nesutikti būtų sunku. Yra priimtas ir pasirašytas įstatymas, yra institucijos, kurioms priguli stebėti, kaip jis vykdomas ir bausti nevykdančius. Tik dar yra štai koks reikalas – kas tai darys? Viskas būtų išties nuostabu, jei tie, kas turi kontroliuoti, nebūtų patys pasakę kai kurių dalykų. Žymantas Pacevičius, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas, dar kai jį tvirtino, sakė, kad nesitiki išbūti net ir iki kadencijos pabaigos. O juk būtent ši institucija – dar praeitų metų vasarą - įžvelgė tam tikrų problemų šiame projekte.

Valstybės saugumo departamento (VSD) šefas P. Malakauskas ligi šiol nemato reikalo artikuliuotai pasiaiškinti, kodėl, kaip ir jo pirmtakas, neketina vykdyti parlamento sprendimo – pateikti pažymas, kuriose ligi šiol, bent dalies visuomenės nuomone, įslaptinta pareigūnų korupcija. Jo pavaduotojų pavardės mirga paviešintoje Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimo medžiagoje, bet tai jam nė motais. Pakeisti dabartinį NSGK vadovą planuojantis Seimo narys V. Stankevičius išvis mano, jog jokios kontrolės nereikia.

Yra dar, tiesa, Valstybės kontrolė, kuri suabejojo įmonių, pašauktų statyti naują jėgainę vertinimais, tačiau ar jai nepasakyta, kad eitų po velnių?

Gal reiktų pasitikėti Vyriausybe, kuri tiek kartų painiojosi, demonstravo savo nesugebėjimą dirbti ne tik dujininkų klanams? Net ir tai neaišku. G. Kirkilo tolesnės galimybės būti premjeru yra tiek pat „rimtas reikalas“, kaip ir jo ištarti pasižadėjimai įvairiausiais klausimais.

Pagaliau įdomus lieka ir dar vienas neatsakytas klausimas – kodėl ligi šiol tokiai svarbiai įmonei kaip „Lietuvos energija“ vadovauja neaiškūs prorusiški tipai ir tai visus tenkina? Teiginiai, išsakyti viešai, nepaneigti ir galiojantys. Juk tai savo sprendimu kurti naują bendrovę (o ne dirbti „Lietuvos energijos“ pagrindu), kuri statys jėgainę, pripažino ir patvirtino Seimas bei Prezidentas. „Už“ balsavę Seimo nariai ir įstatymą pasirašęs šalies vadovas, išeina, priėmė „VP Market“ vieno iš lyderių Ž. Marcinkevičiaus argumentus. Ir kas? Ar bus negeri, netikę ir prorusiški „Lietuvos energijos“ vadovai pakeisti gerais?

Todėl ne visai teisus yra L. Jonušys, teigiantis, jog projekto oponentus patenkintų tik „Maximos“ pasitraukimas iš projekto. Nieko panašaus. Tiesiog labai smagiai nuteiktų žinojimas, jog valstybėje yra kam stebėti projekto įgyvendinimą. Mat kol kas telieka tikėti Prezidento maldomis ir užkeikimais. Kaip parodė VSD skandalas, tai gali trukti ilgai.

http://www.balsas.lt/


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


V. Landsbergis įspėja, jog kai žlugs „Leo LT“ projektas, kaltų nebus

2008 12 29

Atsimenu labai puikiai, kai perspėjome, kad „Leo“ labai gerai jausis, nes ES neleidžia šito (kurti monopolijos - red.), ir nei Leonas, nei Gediminas nebus kaltas - bus kalta ES.Gediminas Kirkilas įvertino „LEO LT“ įsteigimą

2008 05 28

Visus sveikinu, manau, kad tai skaidrus sprendimas.K. Čilinskas gins piliečių interesus (1)

2008 05 07

Ką gi, nepasisekė surinkti parašų – pats mačiau, kad žmonės mielai rašosi, bet dėl reikalavimo pasakyti asmens kodus yra išsigandę. Kaip Seimo nariai mes galime teikti projektą, kuris atitinka piliečių interesus, tai aš pasistengsiu tą daryti.

http://www.alfa.lt/Naujasis „NDX energijoje“ vadovas Ignas Staškevičius apie energetikos ir farmacijos panašumus

2008 03 03

„Eurovaistinės“ – irgi didelė įmonė, reikalavusi kasdienio dėmesio, verslo kelionių. Reikia nepadaryti klaidos išduodant vaistus. Sakyčiau, čia yra nemažai panašumų su darbu „NDX energijoje“. Čia irgi negalima suklysti.Eligijus Masiulis apie „LEO LT“

2008 02 25

Liūto nevaldo niekas. Liūtas – žvėrių karalius, kuris kitus valdo.

http://www.alfa.lt/


 
© 2007 Trigalvis Slibinas