Bendra informacija
 Nuomonės
 Spaudos archyvas
 Įstatymai
 Sutartys
 LR Seimo posėdžių stenogramos
 Sentencijos

   Rekomenduojame:

 
Nuomonės
 
  Opozicijos beieškant

Tomas Viluckas, „Lietuvos žinios“
2008 03 03

„Esu įsitikinęs, kad po to, kai Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus pasirašė Atominės elektrinės įstatymą, būtų klaida ieškoti būdų, kaip toliau stabdyti „liūto“ gimimą. (...) Būtų klaida pasiduoti pagundai po mūšio, kuriame mes siekėme geresnio Lietuvai rezultato ir mums ne viską pavyko pasiekti, dar ilgą laiką mojuoti kumščiais“. Tai ištrauka iš Tėvynės sąjungos pirmininko Andriaus Kubiliaus kalbos, kurioje jis per praėjusį tarybos posėdį apžvelgė politinę situaciją.

Štai taip. Nei mažiau, nei daugiau.

Tik lieka neaišku, kaip vertinti iniciatyvinės piliečių grupės sumanymą surinkti 50 tūkst. piliečių parašų, kad būtų atšauktas nacionalinio investuotojo bendrovės „Leo LT“ kūrimą įteisinęs Atominės elektrinės įstatymas? Kaip ir neaišku, ką tuomet reiškia dalies parlamentarų iniciatyva apskųsti šio įstatymo pataisas Konstituciniam Teismui?

Kas yra visi šie bandymai kvestionuoti „Leo LT“, žvelgiant opozicine besiskelbiančios partijos lyderio A. Kubiliaus akimis? Nekonstruktyvumas, destrukcija ar kas nors blogesnio? Tik vis dar stebina ir verčia apgailestauti, kad oligarchinė savivalė bei klaninė sistema taip ir nesulaukia Lietuvoje rimtos politinės opozicijos.

Kadaise Česlovas Juršėnas pareiškė, kad „opozicija turi būti konstruktyvi“. Vadinasi, ji neturi trukdyti valdantiesiems dirbti, o tik apsiriboti korektiškomis pastabomis. Dabartinė opozicija yra Č. Juršėno svajonės išsipildymas.

Juk ką normaliai darytų opozicinės partijos lyderis? Analogiškoje kalboje jis paskelbtų, kad po ateinančių rinkimų jo partija sieks persvarstyti Atominės elektrinės įstatymą, kad užtikrintų valstybės ir jos piliečių interesų apsaugą, bei išdėstytų, kaip nuosekliai to bus siekiama, paremtų visas pastangas jau dabar išjudinti atominio sfinkso pamatus. Jis organizuotų teisininkus, kad padėtų inicijuoti kreipimąsi į Europos Komisiją dėl ES teisės normų pažeidimo šiame įstatyme, tik ne bejėgiškai sėdėtų sudėjęs rankas. Kitaip tariant, būtų su tauta, kurios ateitį, jos net neatsiklausę, nusprendė keletas turtingų ir įtakingų ponų.

Tik ar verta stebėtis tokia A. Kubiliaus pozicija? Jau praėjusių metų gegužę jis neatsižvelgė į teisininkų, visuomenininkų ir ekonomisto Raimundo Kuodžio nerimastingus balsus, įspėjančius, kad esame didelio pavojaus akivaizdoje. Maža to, birželio 22 dieną savo tinklalapyje jis rašė: „...Kirkilas taisė Nacionalinę Energetikos Strategiją taip, kaip mes reikalavome, o dabar dar ir stato atominę elektrinę, ko mes pareikalavome dar 2005 metais, ir į įstatymą surašė beveik visus saugiklius, kuriuos mes pasiūlėme...“ Nenuostabu, kad TS frakcija, kartu su valdančiaisiais ir kita „opozicija“ entuziastingai parėmė Atominės elektrinės įstatymą.

Ne ką šioje situacijoje geresni yra ir kiti opozicijos atstovai – „Tvarkos ir teisingumo“. Sunkiai suprantama šios partijos pozicija, kai, viena vertus, „tvarkdarių“ lyderiai rėkia apie Lietuvos grobstymą, Seime per Atominės elektrinės įstatymo svarstymą suruošia agitbrigados pasirodymą, kita vertus, būdami Vilniaus vadovai balsuoja už naujo „Akropolio“ statybą kone Vingio parke.

Komiškai atrodo ir liberalcentristai. Jie organizuoja protesto prieš „Leo LT“ akcijas, dalyvauja diskusijose kaip „NDX energijos“ ir Vyriausybės oponentai, bet jų ministrai neatšaukiami iš jos. Liberalcentristai ramiai lieka vadinamojoje branduolinėje koalicijoje, o protesto retorika reikalinga vien tam, kad neatitrūktų nuo tautos. Tad peršasi išvada, kad visi protestai viso labo tėra pyktis, jog „Rubikonas“ buvo išmestas iš žaidimo...

Todėl tai, kad su „lovos“ gimimu įvyko Lietuvos išdavystė tik deklaruojant pasipriešinimą jam, yra logiškas rezultatas. Tik negi šalies gyventojai paklus liūliuojantiems kvietimams nesipriešinti „liūtukams“? Juk kalbama ne tik apie dabar čia gyvenančių, bet ir mūsų vaikų ateitį. Pagaliau, jei dabar nebus pasipriešinta kad ir kraštutiniais būdais, tokiais kaip tas parašų rinkimas, šiai valdančiųjų savivalei, kas garantuotas, jog ateityje panašiai su mumis nebus elgiamasi nuolat.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


V. Landsbergis įspėja, jog kai žlugs „Leo LT“ projektas, kaltų nebus

2008 12 29

Atsimenu labai puikiai, kai perspėjome, kad „Leo“ labai gerai jausis, nes ES neleidžia šito (kurti monopolijos - red.), ir nei Leonas, nei Gediminas nebus kaltas - bus kalta ES.Gediminas Kirkilas įvertino „LEO LT“ įsteigimą

2008 05 28

Visus sveikinu, manau, kad tai skaidrus sprendimas.K. Čilinskas gins piliečių interesus (1)

2008 05 07

Ką gi, nepasisekė surinkti parašų – pats mačiau, kad žmonės mielai rašosi, bet dėl reikalavimo pasakyti asmens kodus yra išsigandę. Kaip Seimo nariai mes galime teikti projektą, kuris atitinka piliečių interesus, tai aš pasistengsiu tą daryti.

http://www.alfa.lt/Naujasis „NDX energijoje“ vadovas Ignas Staškevičius apie energetikos ir farmacijos panašumus

2008 03 03

„Eurovaistinės“ – irgi didelė įmonė, reikalavusi kasdienio dėmesio, verslo kelionių. Reikia nepadaryti klaidos išduodant vaistus. Sakyčiau, čia yra nemažai panašumų su darbu „NDX energijoje“. Čia irgi negalima suklysti.Eligijus Masiulis apie „LEO LT“

2008 02 25

Liūto nevaldo niekas. Liūtas – žvėrių karalius, kuris kitus valdo.

http://www.alfa.lt/


 
© 2007 Trigalvis Slibinas