Bendra informacija
 Nuomonės
 Spaudos archyvas
 Įstatymai
 Sutartys
 LR Seimo posėdžių stenogramos
 Sentencijos

   Rekomenduojame:

 
Nuomonės
 
  Kur dingo šnipai?

Tomas Čyvas, „Lietuvos žinios“
2008 03 08

Gimstant „liūtui“ gimdytojų spazmai buvo tokie stiprūs, kad iš jų lūpų išsprūdo daug įdomaus. Tad šį kartą ne apie žvėrį, o apie žinią, kurią visuomenei išrėkė politinių, finansinių, o gal ir dvasinių sąrėmių suimtieji. Svarbiausia informacija - šalyje siautėja Rusijos šnipai. Savaime tai dar būtų net ne informacija, o veikiau nuobodus ir kiekvienam aiškus faktas. Tačiau viskas turėtų būti rimčiau.

Ne koks reitingus medžiojantis politikas prieš rinkimus, o rimtas verslininkas, turintis verslo planą, aiškiu ir tvirtu balsu visam kraštui pareiškė, kad kitas verslininkas - didelio koncerno ir vienos stipriausių televizijų savininkas - yra bemaž Rusijos žvalgybos rezidentas. „Aš atsakau už savo žodžius“, - tada dar pridūrė Žilvinas Marcinkevičius.

Jei tai teisybė - tikras siaubas. Didelis koncernas, kartu su įtakinga televizija - priešų priedangos organizacija. Pabandžiau pasidomėti, ką apie tai žino Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) šefas, ir nusiminiau - ne ką daugiau negu aš. Į Algimanto Matulevičiaus laišką, kurį jis parašė Valstybės saugumo departamentui (VSD), buvo atsakyta būdingu siuntimu „pas I. Kantą“: mes vykdome „monitoringą“, o visa kita - ne jūsų reikalas, nes informacija yra ir bus amžinai operatyvinė. Bet gal nieko baisaus, juk Darius Mockus - tik privatininkas...

Tačiau yra dar tokia didelė, valstybės valdoma įmonė „Lietuvos energija“. Kuriant nacionalinį investuotoją - atominei svajonei įgyvendinti - ne kartą pabrėžta, kad įmonė bloga, ją valdo blogi žmonės, kurie ne tik yra „stagnatoriški“ ir nekompetentingi, bet dar ir (vėl) dirba Rusijai. „Maximos“ vadovybė būtent taip argumentavo savo siekius kurti naują bendrovę ir nenorą „kišti pinigų“ ten, kur būtų tvarkomasi tokios baisios įmonės kaip „Lietuvos energija“ (LE) pagrindu. Šiems siekiams, o kartu, logiškai galvojant, ir argumentams buvo pritarta.

Sutikdami su pateikiamais argumentais, pakeisdami įstatymą ir jį pasirašydami, tam pritarė Vyriausybė, Seimas ir prezidentas. Gerbiant savo šalies institucijas tiesiog nebelieka būdų ginčyti tokią vieningą poziciją, tad gal geriau patikėkime ir susirūpinkime. Viena didžiausių ne privačių, o valstybės valdomų įmonių yra lyg ir užgrobta.

Kad suvoktume siaubo mastą, prisiminkime, kad LE: „...yra Baltijos šalių, Baltarusijos ir Rusijos lygiagrečiai veikiančių elektros sistemų grandis, valdanti svarbiausios ūkiui ir buičiai reikalingos energijos rūšies srautus Lietuvoje. Pagrindinė paskirtis - patikimas ir efektyvus elektros energijos perdavimas ir energetikos sistemos stabilumas Lietuvoje“,- anot įmonės prisistatymo internete.

Klausimas - kada netinkami žmonės tokioje bendrovėje bus pakeisti tinkamais ir įmonė taps efektyvia, šiuolaikiškai dirbančia organizacija bei liausis pardavinėjusi Lietuvos interesus rusams?

VSD pareigūnų apie tai nebeklauskime, nes jie „monitoringą“ vykdo ir paslapties neišduos niekada. Geriau netrukdyti. Klausti reikėtų Vyriausybės, kuri valdo 96,59 proc. įmonės akcijų, juolab kad trys Ūkio ministerijos atstovai dirba (ar sėdi) įmonės valdyboje. Bet ne. Neverta. Gediminas Kirkilas irgi saugo paslaptis. Net ne Lietuvos valstybės, o pačios Europos Sąjungos. Ministras pirmininkas neseniai prisipažino tautai, kad dėl Ignalinos atominės elektrinės uždarymo terminų su ES institucijomis bei šalimis narėmis esą kalbasi nuolat, tačiau niekam apie tai nesakė, nes nesakyti prašė Europos Komisija. Argi negali būti taip, kad Jose Manuelis Barroso paprašė G. Kirkilo neplepėti ir apie tai, kada Lietuvos energetikos gigante planuojama išnaikinti šnipų lizdą? Nejaugi netikite, kad būtent taip ir yra?


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


V. Landsbergis įspėja, jog kai žlugs „Leo LT“ projektas, kaltų nebus

2008 12 29

Atsimenu labai puikiai, kai perspėjome, kad „Leo“ labai gerai jausis, nes ES neleidžia šito (kurti monopolijos - red.), ir nei Leonas, nei Gediminas nebus kaltas - bus kalta ES.Gediminas Kirkilas įvertino „LEO LT“ įsteigimą

2008 05 28

Visus sveikinu, manau, kad tai skaidrus sprendimas.K. Čilinskas gins piliečių interesus (1)

2008 05 07

Ką gi, nepasisekė surinkti parašų – pats mačiau, kad žmonės mielai rašosi, bet dėl reikalavimo pasakyti asmens kodus yra išsigandę. Kaip Seimo nariai mes galime teikti projektą, kuris atitinka piliečių interesus, tai aš pasistengsiu tą daryti.

http://www.alfa.lt/Naujasis „NDX energijoje“ vadovas Ignas Staškevičius apie energetikos ir farmacijos panašumus

2008 03 03

„Eurovaistinės“ – irgi didelė įmonė, reikalavusi kasdienio dėmesio, verslo kelionių. Reikia nepadaryti klaidos išduodant vaistus. Sakyčiau, čia yra nemažai panašumų su darbu „NDX energijoje“. Čia irgi negalima suklysti.Eligijus Masiulis apie „LEO LT“

2008 02 25

Liūto nevaldo niekas. Liūtas – žvėrių karalius, kuris kitus valdo.

http://www.alfa.lt/


 
© 2007 Trigalvis Slibinas