Bendra informacija
 Nuomonės
 Spaudos archyvas
 Įstatymai
 Sutartys
 LR Seimo posėdžių stenogramos
 Sentencijos

   Rekomenduojame:

 
Nuomonės
 
  Liūtas, asilas, meška ir kiti oligarchijos cirke

Saulius Stoma, Delfi.lt
2008 05 22

Praėjusį antradienį po beveik metus trukusio tampymosi įsteigta garsioji „Leo LT“ bendrovė. Visuomenei ji buvo pristatyta labai gražiai ir solidžiai. Kaip ir priklauso! Juk valdomos demokratijos fasadas turi atrodyti nepriekaištingai.

Tiesą sakant, jei kas ir susirinko paploti ar pašvilpti, didžiajai visuomenės daliai tai buvo neįdomu. Žmonės atsibus tik tada, kai už elektrą reikės kelnes nusimauti. Geriausias visuotinio abejingumo indikatorius - vargšas apžvalgininkas, gatvėje pats renkantis protesto parašus. Žinoma, surinkti 50 tūkst. nepavyko. Tačiau gatvės bendravimo patirtis pravers.

Oligarchai dirba daug profesionaliau! Čia ir galingi viešieji ryšiai, ir dar galingesnė slaptoji įtaka valdžiai bei politikams. Atsilaikyti prieš tokį spaudimą - jokių vilčių. Atrodo, net ir rinkimai jau nepadės. Nebent po ketverių metų, kai ims lįsti visi galai.

Nors ir dabar jau viskas aišku. Įvykdytas energetikos sektoriaus privatizavimas rusiškuoju būdu. Milžiniškas valstybės turtas padovanotas vienai oligarchų grupuotei. Žinoma, ne už ačiū, o mainais tikintis visapusiško palaikymo. Ką gi, Rusijoje toks modelis netgi labai pasiteisino. Tad kodėl nepasinaudoti?

Taip, taip, šitie vyrukai „falstartų“ nedaro. Jie maratono specialistai. Viskas apskaičiuota, viskas valdoma. Kaip per vieną laidą prieš kelis mėnesius parodė Arūnas Valinskas - atiduokite valdžią kietiems vyrams, ir bus tvarka! O demokratija tik kvailą erzelį kelia.

Gal po tos laidos pasinaudojus pigiu gintariniu liūtuku demokratams pažaisti ir buvo sugalvotas naujas Prisikėlimas? Tačiau nenoriu prisidėti prie bendro pašaipūnų choro. Tegul tie „šoumenai“ sujudina užsistovėjusios politikos vandenis - pamatysim, kas bus, tada ir įvertinsim. Nors šiaip man labiau patinka krentančios žvaigždės...

Kaip žinoma, ne „šoumenai“ bus kalti, jeigu jiems pavyks išspardyti Seimo kėdes iš po minkštų politikų sėdynių. Tačiau politikos krachą rodo ne tik gana šviesios tokios partijos perspektyvos, bet ir situacija, kai jau negali pasitikėti absoliučiai niekuo.

Oligarchija tampo virvutes ir tik nuo jos priklauso, ar politikoje atsiras bent kiek linksmesnių intermedijų. Liūtą narve mums jau parodė. Dabar - klounų trūkumas. Juk sunku linksminti žiūrovus, kai tau uždėti antrankiai.

Tiesa, jau kurį laiką po cirko areną vaikštinėja vienišas asilas - užsispyręs krašto apsaugos ministras. Neleisiu savo karių į Iraką, nors lauk iš posto varykit! Kas man tas prezidentas, premjeras ir visi kiti įkalbinėtojai? Kas man strateginės partnerystės griovimas labai netinkamu momentu?

Tačiau nusiraminkit - tai tik cirkas! Įprasta amžinosios valdžios partijos taktika. Ir tas ministras jums ne koks kvailys. Juk rinkimai čia pat, o rinkėjai dažniausiai nebūna linkę kariauti. Štai ir visa pasimaivymų istorija.

Daug liūdnesnių dalykų nutiko per Užsienio reikalų ministeriją ir patį dažniausiai keistai pasvirusį ministrą. KAIP BROLIUKAS TRIUŠIS TREPTELĖJO KOJA. Taip vadinosi mano paties ir mano vaikų vaikystėje pamėgta Afrikos tautų pasakų knyga.

Taigi Lietuva pamėgino paskelbti kažką panašaus į veto visai Europos Sąjungai. Ar jūs iš tikrųjų supratote dėl ko? Tad ko norėti, kad suprastų tolimi Vakarų europiečiai! Atrodo, labiausiai reikalas sukasi apie Gruziją, ar ne? Kaip žinoma, tai labai gražu - reikia padėti likimo broliams. Tačiau kokia kaina?

O kaina bus labai didelė, nors kol kas niekas apie tai net negalvoja! Susikoncentravę ties svarbiais, tačiau vis dėlto antriniais nacionaliniais interesais, mes visiškai praradome galimybę pakovoti dėl svarbiausio intereso - atominės elektrinės darbo laiko pratęsimo.

Juk mėginimas antrą kartą ir jau dėl visiškai kito dalyko vėl rodyti kietą charakterį reikštų tik visišką izoliaciją. Juolab kad ir JAV parama šiuo atveju nelabai gali padėti. Tad kokių tikslų iš tikrųjų siekia labai neskaidri mūsų užsienio politika?

Čia noriu būti suprastas teisingai. Esu už Lietuvai naudingą strateginę partnerystę su JAV jau vien todėl, kad jos ir mūsų nacionaliniai interesai Eurazijoje didele dalimi sutampa. Tačiau ar labiau savo pačių nei valstybės strateginėmis partnerystėmis susirūpinę veikėjai neperlenkė lazdos? Ar šis elgesys nėra tik jų pačių, o ne valstybės pozicijų tvirtinimas?

Galbūt nuspręsta, kad atidėti atominės uždarymą nėra jokių vilčių? Tad reikėtų tą ir pasakyti. Bet juk tada paaiškėtų, kad visiškai nereikalingas tampa Aleksandras Abišala - gudrusis ponas Penki Procentai, jau tarsi ir pradėjęs gastroles po Europą. O jis juk labai reikalingas žmogus žaidžiant liaudį raminančius oligarchijos žaidimus. Toks apuokas-išminčius, kuris klapsi akimis ir viską žino. Kalba, tiesa, labai miglotai, tačiau po jo pasirodymų postkomunistai visada paima valdžią ilgiems metams.

Žodžiu, šitame valdomos demokratijos cirke niekada negali žinoti, kas yra tikra, o kas ne. Slibinai čia virsta liūtais, tačiau, kokia iš jų nauda, pamatysime dar ne taip greitai. Juk kapitalizmą žmogiškuoju veidu kuria tie patys, kurie jau buvo suteikę savo veidą socializmui. Žvėrys ir gyvūnai čia rodomi tik tam, kad pinigai iš žiūrovų būtų surinkti. O užkulisiuose vyrauja žmogiškasis faktorius.

Todėl kai dedamas galutinis valstybinio gėrio užvaldymo taškas, kodėl nepasikvietus to paties specialisto iš uždaro „Maximos“ kvartalo, nors vos prieš pusmetį jis buvo apkaltintas parsidavęs Rusijai? Baikit, baikit! Juk ir to apkaltinimo reikėjo tik sau naudingiems pasitvarkymams pridengti.

Rusija čia - tik cirko meška naiviems vaikučiams gąsdinti.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


V. Landsbergis įspėja, jog kai žlugs „Leo LT“ projektas, kaltų nebus

2008 12 29

Atsimenu labai puikiai, kai perspėjome, kad „Leo“ labai gerai jausis, nes ES neleidžia šito (kurti monopolijos - red.), ir nei Leonas, nei Gediminas nebus kaltas - bus kalta ES.Gediminas Kirkilas įvertino „LEO LT“ įsteigimą

2008 05 28

Visus sveikinu, manau, kad tai skaidrus sprendimas.K. Čilinskas gins piliečių interesus (1)

2008 05 07

Ką gi, nepasisekė surinkti parašų – pats mačiau, kad žmonės mielai rašosi, bet dėl reikalavimo pasakyti asmens kodus yra išsigandę. Kaip Seimo nariai mes galime teikti projektą, kuris atitinka piliečių interesus, tai aš pasistengsiu tą daryti.

http://www.alfa.lt/Naujasis „NDX energijoje“ vadovas Ignas Staškevičius apie energetikos ir farmacijos panašumus

2008 03 03

„Eurovaistinės“ – irgi didelė įmonė, reikalavusi kasdienio dėmesio, verslo kelionių. Reikia nepadaryti klaidos išduodant vaistus. Sakyčiau, čia yra nemažai panašumų su darbu „NDX energijoje“. Čia irgi negalima suklysti.Eligijus Masiulis apie „LEO LT“

2008 02 25

Liūto nevaldo niekas. Liūtas – žvėrių karalius, kuris kitus valdo.

http://www.alfa.lt/


 
© 2007 Trigalvis Slibinas