Bendra informacija
 Nuomonės
 Spaudos archyvas
 Įstatymai
 Sutartys
 LR Seimo posėdžių stenogramos
 Sentencijos

   Rekomenduojame:

 
Nuomonės
 
  Atominė procesija žygiuoja - kur?

Tomas Viluckas
2008 06 07

Sąjūdžio iškilmės nustelbė vieną reikšmingą įvykį: prieš gerą savaitę, praėjus beveik metams nuo Atominės elektrinės įstatymo priėmimo, pagaliau ministras Vytas Navickas ir skirstomųjų tinklų bendrovės „VST“, valdančios „NDX energiją“, vadovas Ignas Staškevičius parašais patvirtino „Leo LT“ įsteigimą.

Dokumentai buvo pasirašyti, nors Seimo nariai tuo metu svarstė kreipimąsi į Konstitucinį Teismą dėl bendrovės įkūrimo atitikimo Konstitucijai. Ko gero, šiuo veiksmu buvo išdidžiai parodyta, kad tegul tie šunys loja, o atominė procesija žygiuos pirmyn - ir nėra jėgos, kuri ją sulaikytų. Juk kadaise KT pasmerkė „Alitos“ privatizavimą, tik niekas į valstybės iždą, t. y. į mūsų kišenes, tų iššvaistytų milijonų negrąžino...

Taigi „Leo LT“ baigta steigti. Nors pasirašymo ceremonijoje dalyvavęs premjeras Gediminas Kirkilas sakė esąs įsitikinęs, jog tai teisingas, skaidrus, demokratiškas sprendimas, nemaža dalis Lietuvos gyventojų mano priešingai. Šių žmonių įsitikinimu, projektas neatstovauja jų interesams, o yra naudingas grupei asmenų, kurie stovi už to darinio.

Pavyzdžiui, tokius įtarimus tik patvirtino su bet kokia tarnybine etika prasilenkiantis ministro pirmininko patarėjo Sauliaus Spėčiaus, Atominės elektrinės įstatymo architekto, skyrimas „Leo LT“ valdybos nariu. Kas paneigs, kad patarėjas rūpindamasis būtent tokiu įstatymu, kuris akivaizdžiai naudingas privatiems savininkams, o valstybei ir vartotojams nuostolingas, nemąstė apie gerą postą bendrovėje? Jei tai būtų nesavanaudiškas rūpinimasis, kažin ar išvystume šio pono pavardę valdyboje. Dabar niekam negalima uždrausti galvoti apie atlygį ištikimiesiems.

Tokie ir panašūs dalykai mažų mažiausiai reiškia keletą aspektų. Visų pirma, kad ir kaip nėrėsi iš kailio VP vyrukai, jie pralaimėjo viešųjų ryšių atžvilgiu, nes visuomenės akyse paskui „Leo LT“ driekiasi korupcijos, oligarchijos ir slaptumo šešėlis. Iki šiol neaišku, kodėl Vyriausybė visais būdais vengė plačios diskusijos šiuo klausimu, dirgliai reaguodavo į menkiausias abejones, užsiimdavo tik įstatymo projekto apologija. Taigi turės nutekėti daug laiko, kol tos ir kitos dvejonės bus išsklaidytos. Tiesa, vertėtų klausti, ar yra noro tai padaryti, nes kol kas tokių pastangų nematyti.

Be to, „Leo LT“ yra likimo susietas su G. Kirkilo vardu. Akivaizdu, jog bendrovės steigimas premjero reitingus tik nusmukdė, ir jo, kaip politiko, ateitis kybo ant plauko. Kitaip tariant, gali susiklostyti tokia situacija, kad „Leo LT“ atsiradimas kainuos G. Kirkilo galvą. Tik kas pasakys, kokia tos galvos vertė, kai ji su džiaugsmu rieda žemyn?

Pasirašymo ceremonijoje dalyvavo ir „Leo LT“ vadovas Rymantas Juozaitis. Jo kandidatūros pasirinkimas į šias pareigas turėtų stebinti. Juk būdamas „Lietuvos energijos“ vadovas R. Juozaitis spalio mėnesį už pusę milijono litų įsigijo savo bendrovės akcijų, ir jų kaina iškart šoktelėjo. Dar jis „Lietuvos ryto“, kuris nesigėdydamas skleidė „liūto“ riaumojimą tarsi nuostabią muziką, puslapiuose buvo vaizduojamas kone kaip Lietuvos priešas, proteguojantis Rusijos energetikos interesus.

Ir staiga šis žmogus tampa skaidrumu spindinčios ir Lietuvos energetinę nepriklausomybę garantuojančios įmonės vadovu... Tačiau stebėtis neverta. Toks pažeidžiamas vadovas neturės apčiuopiamos įtakos įmonėje, juo visada bus galima manipuliuoti, tad savininkams neturėtų kelti problemų. Be to, po visų konfliktų žiniasklaidoje jis šmėkščiojo kaip opozicionierius, tad yra parankus ir viešųjų ryšių požiūriu, nes turi sudaryti regimybę, kad įmonei vadovauja neva nepriklausomas žmogus.

Visi šie viražai tik liudija, jog atominio sfinkso papėdėje esama plyšių. Bet štai dar Aristotelis sakė, kad mažos klaidos pradžioje tampa didelėmis bėdomis pabaigoje.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


V. Landsbergis įspėja, jog kai žlugs „Leo LT“ projektas, kaltų nebus

2008 12 29

Atsimenu labai puikiai, kai perspėjome, kad „Leo“ labai gerai jausis, nes ES neleidžia šito (kurti monopolijos - red.), ir nei Leonas, nei Gediminas nebus kaltas - bus kalta ES.Gediminas Kirkilas įvertino „LEO LT“ įsteigimą

2008 05 28

Visus sveikinu, manau, kad tai skaidrus sprendimas.K. Čilinskas gins piliečių interesus (1)

2008 05 07

Ką gi, nepasisekė surinkti parašų – pats mačiau, kad žmonės mielai rašosi, bet dėl reikalavimo pasakyti asmens kodus yra išsigandę. Kaip Seimo nariai mes galime teikti projektą, kuris atitinka piliečių interesus, tai aš pasistengsiu tą daryti.

http://www.alfa.lt/Naujasis „NDX energijoje“ vadovas Ignas Staškevičius apie energetikos ir farmacijos panašumus

2008 03 03

„Eurovaistinės“ – irgi didelė įmonė, reikalavusi kasdienio dėmesio, verslo kelionių. Reikia nepadaryti klaidos išduodant vaistus. Sakyčiau, čia yra nemažai panašumų su darbu „NDX energijoje“. Čia irgi negalima suklysti.Eligijus Masiulis apie „LEO LT“

2008 02 25

Liūto nevaldo niekas. Liūtas – žvėrių karalius, kuris kitus valdo.

http://www.alfa.lt/


 
© 2007 Trigalvis Slibinas