Bendra informacija
 Nuomonės
 Spaudos archyvas
 Įstatymai
 Sutartys
 LR Seimo posėdžių stenogramos
 Sentencijos

   Rekomenduojame:

 
Nuomonės
 
  Ignalinos AE projektas žlugo, Estijai reikia nuosavos jėgainės, teigia mokslininkas

balsas.lt
2007 12 04

Kadangi „akivaizdu“, jog naujos Ignalinos AE projektas sužlugo, o suomiai nenori priimti Estijos į savąjį atominės jėgainės projektą, siekiant išvengti elektros energijos deficito 2015 – 2025 m. Estijai reikia pasistatyti nedidelę nuosavą AE, pareiškė Estijos akademikas Anto Raukas.

Estijos Mokslų akademijos akademikas, šalies Jūrų akademijos profesorius Anto Raukas ragina šalies vyriausybę statyti nedidelę Estijos poreikius atitinkančią atominę elektrinę ir taip sumažinti elektros energijos gamybą skalūnus deginančiose elektrinėse, skelbia Estijos dienraštis „Eesti Päevaleht“.

Dienraštyje paskelbtame straipsnyje A. Raukas teigia, kad šiuo metu būtų protinga pasistatyti nedidelę, 450 – 600 MW atominę jėgainę ir plėsti alternatyvių energijos šaltinių – vėjo energijos bei biokuro – gamybą. Jo teigimu prireikus vėliau būtų galima pasistatyti dar vieną nedidelę atominę elektrinę.

„Tik tai – realus apsirūpinimo energija Estijoje 2015 – 2025 m. sprendimas. Akivaizdu, kad Ignalinos branduolinis projektas sužlugo, o viltis, kad suomiai priims mus į savo atominės elektrinės projektą, labai nedidelė“, - tvirtina akademikas.

Jo teigimu geografiniu požiūriu Estijos atominė elektrinė turi būti arčiau vartotojų. Elektros energijos ir šilumos gamybą esą reikia plėtoti lygia greta, todėl pati naudingiausia vieta AE statyti būtų šalia Talino ar Maardu.

A. Rauko manymu atominę elektrinę taip pat galima statyti šalies šiaurės rytuose prie Silamiajės ar Narvos, arba kur nors tarp Paldiskio ir Talino. „Mums svarbiausias dalykas – kad netoliese būtų stambūs energijos vartotojai ir būtų galimybė naudoti šilumos energiją“, - sakė jis.

Akademiko skaičiavimais Estijai tinkama atominė elektrinė kainuotų apie 10,6 mlrd. kronų, tuo tarpu vėjo generatorių parko statyba atsieitų iki 50 mlrd. kronų. Nedidelė šiuolaikinė AE esą būtų labai patikima: tokia avarija, kokia įvyko Černobylyje, „mūsų dienomis yra absoliučiai neįmanoma“, tvirtina A. Raukas.

http://www.balsas.lt/


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


V. Landsbergis įspėja, jog kai žlugs „Leo LT“ projektas, kaltų nebus

2008 12 29

Atsimenu labai puikiai, kai perspėjome, kad „Leo“ labai gerai jausis, nes ES neleidžia šito (kurti monopolijos - red.), ir nei Leonas, nei Gediminas nebus kaltas - bus kalta ES.Gediminas Kirkilas įvertino „LEO LT“ įsteigimą

2008 05 28

Visus sveikinu, manau, kad tai skaidrus sprendimas.K. Čilinskas gins piliečių interesus (1)

2008 05 07

Ką gi, nepasisekė surinkti parašų – pats mačiau, kad žmonės mielai rašosi, bet dėl reikalavimo pasakyti asmens kodus yra išsigandę. Kaip Seimo nariai mes galime teikti projektą, kuris atitinka piliečių interesus, tai aš pasistengsiu tą daryti.

http://www.alfa.lt/Naujasis „NDX energijoje“ vadovas Ignas Staškevičius apie energetikos ir farmacijos panašumus

2008 03 03

„Eurovaistinės“ – irgi didelė įmonė, reikalavusi kasdienio dėmesio, verslo kelionių. Reikia nepadaryti klaidos išduodant vaistus. Sakyčiau, čia yra nemažai panašumų su darbu „NDX energijoje“. Čia irgi negalima suklysti.Eligijus Masiulis apie „LEO LT“

2008 02 25

Liūto nevaldo niekas. Liūtas – žvėrių karalius, kuris kitus valdo.

http://www.alfa.lt/


 
© 2007 Trigalvis Slibinas