Bendra informacija
 Nuomonės
 Spaudos archyvas
 Įstatymai
 Sutartys
 LR Seimo posėdžių stenogramos
 Sentencijos

   Rekomenduojame:

 
Spaudos archyvas
 
  Iš slibino liūtu virtusiai bendrovei – vieneri

Rasa Lukaitytė, Delfi.lt
2009 05 28

„Leo LT“ – vieneri. Šis darinys vadinamas vienu ryškiausių ir daugiausiai skandalų Lietuvoje sukėlusiu valdžios ir verslo bendradarbiavimo pavyzdžiu. Lygiai prieš metus tuometis ūkio ministras Vytas Navickas ir bendrovės „NDX energija“ valdybos pirmininkas Ignas Staškevičius padėjo parašus ant nacionalinio investuotojo bendrovės „Leo LT“ sandorio užbaigimo dokumentų. Liūtas, kurio daugiau nei trečdalis akcijų priklauso vienai didžiausių šalyje verslo grupių, iš pradžių vadintas trigalviu slibinu, šiuo metu yra talžomas valdžios, grasinančios iš jo išleisti paskutinį garą.

 
 
  A.Sekmokas abejoja, ar bus pastatyta nauja elektrinė

Eglė Samoškaitė, Delfi.lt
2009 01 27

Pretendentas užimti kuriamos Energetikos ministerijos vadovo postą Arvydas Sekmokas teigia abejojąs, ar nauja atominė elektrinė Lietuvoje apskritai bus pastatyta. „Keturios valstybės, kad galėtų susitarti, neturėdamos jokios patirties atominėje energetikoje, jokios patirties tokių objektų statyboje, tikrai – tai yra labai mažai tikėtina“, - konferencijoje apie Lietuvos energetinę būklę uždarius Ignalinos atominę jėgainę kalbėjo A. Sekmokas.

 
 
  Konstitucinis Teismas ėmėsi „Leo LT“ reikalų

Tomas Čyvas ir Indrė Bungardaitė
2009 01 27

Konstitucinis Teismas (KT) pradėjo iš esmės nagrinėti „Leo LT“ bylą – ar Atominės elektrinės įstatymo 8, 10, 11 ir 20 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo nuostatos neprieštarauja Konstitucijai. Jau nutarta, kad byloje teks daryti pertrauką, kadangi paprašyta iš Vyriausybės išreikalauti riboto naudojimo medžiagos.

 
 
  Ūkio ministerija teigia EK išsiuntusi visus dokumentus apie „Leo LT“

Alfa.lt
2008 11 21

Reaguodama į Europos Parlamento narės Onos Juknevičienės viešai pareikštus kaltinimus Ūkio ministerijai, kad ši neva delsia Europos Bendrijų Komisijai pateikti atsakymus dėl Atominės elektrinės įstatymo, kuriuo remiantis buvo įsteigta nacionalinio investuotojo bendrovė „Leo LT“ Ūkio ministerija pareiškė kad Europos Bendrijų Komisijos Konkurencijos generaliniam direktoratui visa direktorato prašoma medžiaga ir paaiškinimai buvo pateikti 2008 m. rugsėjo 10 d. ir 2008 m. spalio 21 d.

 
 
  Kubilius padės „Leo LT“ tiesti elektros jungtis

Andrius Sytas, Alfa.lt
2008 11 21

Penktadienį Seime susitiko „Leo LT“ vadovai bei būsimosios vyriausybės ministrai konservatoriai – premjeras Andrius Kubilius, energetikos ministras Arvydas Sekmokas bei užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas. Pokalbio dalyviai pasakojo: jame nekalbėta apie „Leo LT“ projekto teisėtumą, tik apie bendrovės vykdomus projektus bei kaip vyriausybė gali jiems padėti.

 
 
  O.Juknevičienė: Lietuva vilkina ir nepateikia atsakymų EK dėl „Leo LT“

Rasa Lukaitytė, Delfi.lt
2008 11 20

Kone metus su Europos Komisija (EK) dėl „Leo LT“ atitikimo europinėms direktyvoms susirašinėjanti europarlamentarė Ona Juknevičienė tvirtina, kad Lietuvos Vyriausybė vilkina atsakymus EK dėl „Leo LT“ sudarymo aplinkybių.

 
 
  Nauja valdžia imsis ir „Leo“

Delfi.lt
2008 11 10

Siūlomas Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius žada peržiūrėti „Leo LT“ kūrimą ir daugiau galių suteikti Virgilijui Poderiui, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) vadovui, kad šis galėtų efektyviau kovoti su monopolijų antpelniais, rašo „Verslo žinios“.

 
 
  I. Staškevičius: „Leo LT“ gali būti ir didesnių pokyčių

Lrt.lt
2008 10 22

„NDX energijos“ vadovas Ignas Staškevičius lrt.lt sakė, kad bus sprendžiama dėl naujos visos „Leo LT“ valdybos sudėties. „Leo LT“ akcininkės „NDX energijos“ vadovas I. Staškevičius lrt.lt trečiadienį sakė, kad po „Leo LT“ valdybos pirmininko ir vyriausiojo vykdomojo pareigūno Rymanto Juozaičio atsistatydinimo  „komandoje galima laukti ir didesnių permainų“.

 
 
  Juozaitis atsistatydino iš „Leo LT“ vadovo pareigų, nes nebepakelia krūvio

Alfa.lt
2008 10 21

„Leo LT“ valdybos pirmininkas ir vyriausiasis vykdomasis pareigūnas Rymantas Juozaitis netikėtai traukiasi iš pareigų nuo penktadienio. Tokį prašymą jis įteikė bendrovės stebėtojų tarybai. Išplatintame pranešime spaudai tvirtinama, jog sprendimą R. Juozaitis priėmė dėl asmeninių priežasčių.

 
 
  Vyriausybė atidirbinėja „Leo LT“ (1)

Jurga Tvaskienė, „Lietuvos žinios“
2008 10 15

Nepaisydama neigiamo Europos Komisijos požiūrio, „Leo LT“ toliau didina savo galias. Vyriausybei padedant, energetikos monopolininkė įgauna galimybę neatsisakyti Kruonio ir Kauno elektrinių, kurias pagal sutartį turėtų perduoti valstybei už vieną litą.

 
 
  S. Spėčius traukiasi is „Leo LT“ valdybos nario pareigų

Delfi.lt
2008 10 10

ministraspirmininkas.lt nuotr.Šiandien, spalio 10 d., „Leo LT“ valdybos narys Saulius Spėčius bendrovės stebėtojų tarybai įteikė atsistatydinimo raštą. Tokį sprendimą valdybos narys priėmė vakar Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai nustačius, kad jo tapimas „Leo LT“ valdybos nariu pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.

 
 
  VTEK: S.Spėčius turi trauktis iš „Leo LT“

Evaldas Utyra, Delfi.lt
2008 10 09

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) paskelbė, kad buvęs ministro pirmininko patarėjas Saulius Spėčius, įsidarbinęs bendrovėje „Leo LT“, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas. Tačiau nepalankus etikos sargų sprendimas greičiausiai neišvers buvusio valstybės tarnautojo iš gerai apmokamų pareigų privačioje įmonėje.

 
 
  „Leo LT“ kels elektros kainas!

Andrius Sytas, Alfa.lt
2008 10 06

„Leo LT“ priklausančios įmonės „Lietuvos energija“, Rytų skirstomieji tinklai bei VST kitais metais kels savo elektros kainas, Alfa.lt patvirtino „Leo LT“ finansų vadovas bei valdybos narys Ramūnas Bičiulaitis. Jis tvirtina, kad įmonė įkainius būtų galėjusi tiek pat didinti net ir tokiu atveju, jei rinkos prievaizdui Valstybinei energetikos ir kainų kontrolės komisijai būtų pavykę sumažinti kitų metų įkainių lubas. Komisijos specialistai tai neigia.

 
 
  Liūtai ir mokslininkai

Tomas Čyvas, „Lietuvos žinios“
2008 09 30

Liūtukas vardu Leo gyvena ir vis plačiau bei apetitingiau šypsosi. Premjero drąsinami koncerno vadai kalba ir rašo gana atvirai - reikia tik atidžiai klausytis ir skaityti prezentacijų dokumentus. Iš to, ką „skaidriausio Lietuvos verslo projekto“ (cituojant moralinį autoritetą iš S. Daukanto aikštės) strategai papasakojo per spaudos konferencijas bei televizijų eteriuose, aišku tik viena - reikia branginti elektrą.

 
 
  Kainų komisijos narių mažuma „Leo LT“ pelną gina boikotuodami balsavimą

Andrius Sytas, Alfa.lt
2008 09 26

Penktadienį Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija nesugebėjo patvirtinti atnaujintos elektros kainų skaičiavimo metodikos – ją priėmus, „Leo LT“ įmonės netektų teisės kitais metais branginti savo paslaugas. Mat du iš penkių komisijos narių, pasisakiusių prieš šią metodiką, nusprendė nedalyvauti posėdyje, taip sužlugdydami balsavimą.

 
  Puslapiai: 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637>>>


 
Paieška


V. Landsbergis įspėja, jog kai žlugs „Leo LT“ projektas, kaltų nebus

2008 12 29

Atsimenu labai puikiai, kai perspėjome, kad „Leo“ labai gerai jausis, nes ES neleidžia šito (kurti monopolijos - red.), ir nei Leonas, nei Gediminas nebus kaltas - bus kalta ES.Gediminas Kirkilas įvertino „LEO LT“ įsteigimą

2008 05 28

Visus sveikinu, manau, kad tai skaidrus sprendimas.K. Čilinskas gins piliečių interesus (1)

2008 05 07

Ką gi, nepasisekė surinkti parašų – pats mačiau, kad žmonės mielai rašosi, bet dėl reikalavimo pasakyti asmens kodus yra išsigandę. Kaip Seimo nariai mes galime teikti projektą, kuris atitinka piliečių interesus, tai aš pasistengsiu tą daryti.

http://www.alfa.lt/Naujasis „NDX energijoje“ vadovas Ignas Staškevičius apie energetikos ir farmacijos panašumus

2008 03 03

„Eurovaistinės“ – irgi didelė įmonė, reikalavusi kasdienio dėmesio, verslo kelionių. Reikia nepadaryti klaidos išduodant vaistus. Sakyčiau, čia yra nemažai panašumų su darbu „NDX energijoje“. Čia irgi negalima suklysti.Eligijus Masiulis apie „LEO LT“

2008 02 25

Liūto nevaldo niekas. Liūtas – žvėrių karalius, kuris kitus valdo.

http://www.alfa.lt/Žilvinas Marcinkevičius, „VP grupės“, valdančios „NDX energiją“, prezidentas, įsigijo virtualų augintinį

2008 02 14

Man malonesnis ne „trigalvio slibino“, o „liūto“ vardas, o tiksliau „liūtuko“, nes liūtu tampama, kai liūtukas užauga.Seimo vicepirmininkas A. Kubilius

2008 02 14

Esu už liūtą, bet prieš dramblį mūsų demokratijos prasto porceliano parduotuvėje.


 
© 2007 Trigalvis Slibinas